ISBN:9788381240192

Wolność w prawie administracyjnym

Autor: Jan Zimmermann

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Publikacja przedstawia dorobek kolejnego, siódmego już, Krakowsko-Wrocławskiego Spotkania Naukowego Administratywistów, które odbyło się w Krakowie w czerwcu 2016 r. Wzięli w nim udział pracownicy naukowi i doktoranci Instytutu Nauk Administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Opracowania zebrane w książce prezentują zagadnienie wolności z wielu różnych perspektyw i stanowią całość pozwalającą dobrze się zorientować co do rangi pojęcia wolności w tej dziedzinie prawa: wolności rozumianej ogólnie i filozoficznie oraz różnych partykularnych wolności, wynikających z norm prawa administracyjnego.

Praca powstała w czasie, w którym zagadnienie honorowania wartości podstawowych w życiu społecznym jest niezwykle aktualne. Jest to również czas, w którym prawnicy, jak nigdy dotąd, powinni dbać o te wartości, a także o to, żeby nie były one podważane ani niszczone. W tym właśnie czasie nie trzeba podkreślać, że szeroko rozumiana wolność należy do najbardziej doniosłych spośród nich.

Adresaci: Książka przeznaczona jest dla pracowników naukowo-dydaktycznych, sędziów, adwokatów, radców prawnych oraz studentów prawa i administracji.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.56 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 102.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
107.21 zł ebuczek.pl
pdf
102.40 zł ibuk.pl
pdf
106.08 zł gandalf.com.pl
pdf
106.24 zł vagabook.pl
pdf
107.52 zł litres.pl
pdf
113.92 zł swiatebookow.pl
pdf
115.20 zł zinamon.pl

Jan Zimmermann - inne e-booki