ISBN:9788381243711

Systemy wyszukiwania informacji prawnej

Autor: Jacek Petzel

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Stron: 488

Opłacalność: 21.97 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 96.00 zł.

Rozwój nowoczesnych technologii informacyjnych i ich zastosowanie w sferze prawa nie tylko zmieniają charakter usług prawniczych, lecz także stawiają nowe wyzwania prawnikom, którzy w przyszłości - bez dysponowania odpowiednią wiedzą o charakterze informatyczno-prawnym - nie będą mogli w sposób efektywny uprawiać swojego zawodu.

Wykorzystanie technologii informacyjnych w zakresie omawianym w monografii Systemy wyszukiwania informacji prawnej wiąże się z tworzeniem olbrzymiej liczby nowych aplikacji. Książka odpowiada zatem m.in. na pytania:

Czym są informacja prawna i informatyka prawnicza? Jak rozumieć pojęcie "język prawa"? Jakie są wady i zalety systemów bezpośredniego i pośredniego udostępniania informacji prawnych? Jakie są kierunki rozwoju nowych koncepcji wyszukiwania informacji prawnej?

Publikacja przedstawia problematykę budowy komputerowych systemów wyszukiwania informacji prawnej, która w ramach informatyki prawniczej uznawana jest za podstawową. Prawnik nie może dziś pracować skutecznie bez posługiwania się tego typu systemami. Jest więc sprawą istotną, aby były one konstruowane w sposób zapewniający szybkie uzyskanie relewantnej informacji prawnej. Analiza stosowanych dla tego celu rozwiązań, w tym opartych na wykorzystaniu sztucznej inteligencji, stanowi główny przedmiot tej monografii.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.59 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 107.21 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
107.21 zł ebuczek.pl
pdf
108.74 zł gandalf.com.pl
pdf
113.92 zł swiatebookow.pl
pdf
115.20 zł zinamon.pl
pdf
120.32 zł ibuk.pl

Jacek Petzel - inne e-booki