ISBN:9788381422642

„Zmieniając siebie – zmieniam świat”. Gloria E. Anzaldúa i jej pisarstwo zaangażowanego rozwoju w ujęciu społeczno-kulturowym

Autor: Grażyna Zygadło

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Oszczędzasz: 20%

Poruszane są w niej ważne problemy społeczne, polityczne i kulturowe dotyczące mniejszości latynoskiej w USA, a przy tym zwraca się uwagę na walory literackie omawianych utworów. Dużą wartość książki stanowią tłumaczenia wierszy oraz fragmentów jej epokowego dzieła Borderlands/La Frontera dokonane przez Autorkę, ponieważ dotąd w Polsce nikt nie podjął się przekładu twórczości Anzaldúy.
Pomimo obszernej tematyki jest to pozycja napisana językiem zwięzłym i konkretnym, unikalna ze względu na bardzo szeroki krąg potencjalnych odbiorców, którymi mogą być studenci i studentki filologii obcych, studiów międzynarodowych, historii i studiów genderowych; pracownicy naukowi tych dyscyplin; czytelnicy zainteresowani interdyscyplinarnymi badaniami humanistycznymi, tematyką gender czy literaturą mniejszości. Ponadto warto zauważyć, że na polskim rynku wydawniczym brakuje jakichkolwiek materiałów dotyczących Glorii E. Anzaldúy, a w piśmiennictwie światowym nie powstała dotąd monografia jej poświęcona – liczne artykuły dotykające tej tematyki są rozproszone w książkach i periodykach naukowych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 15.91 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
17.96 zł litres.pl
pdf
od 14.32 zł
(dla stałych klientów)
15.91 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
15.96 zł ibuk.pl
pdf
16.96 zł vagabook.pl
pdf
17.76 zł swiatebookow.pl
pdf
18.00 zł zinamon.pl
pdf
18.60 zł gandalf.com.pl
pdf
  11.97 zł
w programie Nexto Premium
19.95 zł nexto.pl
pdf
19.95 zł virtualo.pl
pdf
19.95 zł publio.pl

Grażyna Zygadło - inne e-booki

E-booki podobne do "„Zmieniając siebie – zmieniam świat”. Gloria E. Anzaldúa i jej pisarstwo zaangażowanego rozwoju w ujęciu społeczno-kulturowym"