ISBN:9788381432726

Wałęsa. Gra o wszystko

Autor: Krzysztof Brożek

Wydawnictwo: Czarna Owca

Stron: 856

Opłacalność: 3.21 zł/100 stron

Oszczędzasz: 45%

Pochodzący z chłopskiej rodziny stoczniowy elektryk, prosty robotnik. Przywódca Solidarności, noblista. Albo, jak chcą inni, megaloman i manipulator. Dla jednych bohater, dla innych wyniesiony na fali strajku uzurpator, nieakceptujący na szczycie nikogo obok siebie. Otoczony liczną rodziną, ale tak naprawdę wielki nieobecny, tak we własnym domu, jak i w życiu bliskich. Wraz z jego prezydenturą pojawiły się kolejne pytania: Lech Wałęsa to mąż stanu czy marionetka w rękach innych?

Po kolejnych wyborach i przegranej walce o Belweder wrócił nie do domu, lecz do biura, za monitor komputera, skąd do dzisiaj wysyła w świat swoje barwne, czasem niezrozumiałe wpisy, komentarze, oświadczenia, prowadzi też blogi i transmisje.

Na jego temat powstało wiele mitów. W biografii autorstwa Krzysztofa Brożka rozmówcy dobrze niegdyś znający Lecha Wałęsę mówią to, czego przez lata nie powiedzieli jeszcze nikomu. Które mity okażą się prawdą, które kłamstwem, a które pozostaną niemożliwą do zweryfikowania legendą?

Dziesięć lat pracy; ponad sto przeprowadzonych rozmów; stosy przejrzanych archiwalnych dokumentów i niepublikowanych wspomnień; liczne, wzajemnie wykluczające się tropy, a wszystko po to, aby zrozumieć człowieka, który wciąż wymyka się ocenie.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 27.49 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 24.74 zł
(dla stałych klientów)
27.49 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  19.49 zł
w programie Nexto Premium
32.49 zł nexto.pl
mobi epub
39.68 zł gandalf.com.pl
mobi epub
42.90 zł virtualo.pl
mobi epub
45.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
47.49 zł publio.pl
mobi epub
49.99 zł woblink.pl
mobi epub
49.99 zł legimi.com

E-booki podobne do "Wałęsa. Gra o wszystko"