ISBN:9788381586924

Zasada nierozszczepialności w spółkach kapitałowych

Autor: Katarzyna Szczepańska LL.M.

Wydawnictwo: C. H. Beck

Prezentowana publikacja to pierwsze w polskiej literaturze prawniczej monograficzne opracowanie problematyki zasady nierozszczepialności w spółkach kapitałowych nawiązujące zarówno do stanu doktryny oraz orzecznictwa, jak i prezentujące obszerne, kompleksowe, systemowe podejście do jej istoty, podstaw obowiązywania oraz wybranych przejawów zastosowania.

W publikacji zawarto pogłębioną analizę zasady nierozszczepialności w spółkach kapitałowych w ujęciu komparatystycznym w nawiązaniu do prawa niemieckiego, prawa austriackiego, prawa szwajcarskiego i common law oraz w ujęciu systemowym, a także w ścisłym związku polskiego prawa spółek z innymi dziedzinami prawa prywatnego.

Prezentowane rozważania zostały osadzone nie tylko w kontekście analizy dogmatycznej, ale i funkcjonalnej poszczególnych przepisów KSH, które potwierdzają obowiązywanie zasady nierozszczepialności bądź które ustanawiają od niej wyjątki.

Zasada nierozszczepialności w spółkach kapitałowych to pozycja adresowana do szerokiego kręgu prawników praktyków i teoretyków prawa.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.78 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 142.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
142.80 zł gandalf.com.pl
pdf
146.78 zł ibuk.pl
pdf
od 136.94 zł
(dla stałych klientów)
152.15 zł ebookpoint.pl
pdf
  107.40 zł
w programie Nexto Premium
166.47 zł nexto.pl
pdf
170.05 zł swiatebookow.pl
pdf
179.00 zł virtualo.pl