ISBN:9788381605397

Między tradycją a nowoczesnością. Prawo polskie w 100-lecie odzyskania niepodległości

Autor: Łukasz Pisarczyk

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Książka zawiera zbór tekstów ukazujących różne aspekty rozwoju prawa polskiego z perspektywy 100-lecia odzyskania niepodległości. Podstawę opracowań stanowią referaty wygłoszone na XIX Konferencji Naukowej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Struktura książki nawiązuje do przebiegu wydarzenia. Czytelnik znajdzie też zapis dyskusji z obu dni Konferencji.

Prezentowane artykuły odnoszą się do przeróżnych zagadnień:

praw podstawowych, kwestii konstytucyjnych, prawa cywilnego, prawa karnego, problematyki społecznej, regulacji międzynarodowych.

W książce znalazły się teksty m.in. dotyczące miejsca kobiety w prawie, polskiego prawa kosmicznego, polskiego rynku kapitałowego, innowacyjności gospodarki, etyki sędziowskiej czy zakazu handlu w niedziele i święta.

Opracowania historyczne pozwalają zrozumieć dzisiejszy stan prawny oraz przyczyny regulacji, co ma znaczenie choćby w kontekście wykładni. Z kolei teksty koncentrujące się na współczesności i przyszłości, czyli dotyczące wyzwań stojących przed systemem prawnym, często odnoszą się również do tradycji, doświadczeń oraz ewolucji poszczególnych rozwiązań prawnych.

Adresaci: Książka zainteresuje pracowników naukowych zajmujących się historią prawa oraz osoby zaangażowane w rozważania i dyskusje na temat dzisiejszego stanu państwa i prawa oraz ich przyszłości.

Autorami tekstów są czołowi przedstawiciele nauki – pracownicy i doktoranci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także wyróżniający się studenci.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.39 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 71.33 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
71.39 zł ebuczek.pl
pdf
71.33 zł gandalf.com.pl
pdf
74.80 zł ibuk.pl
pdf
76.50 zł zinamon.pl
pdf
85.00 zł swiatebookow.pl
pdf
85.00 zł litres.pl

Łukasz Pisarczyk - inne e-booki