ISBN:9788381873505

Umowa o świadczenie zdrowotne

Autor: Grzegorz Glanowski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Stron: 768

Opłacalność: 13.96 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 96.00 zł.

Książka zawiera prawnoporównawczą, systemową i dogmatyczną analizę umowy o świadczenie zdrowotne. Kontrakt ten, mimo że pozostaje jednym z najczęściej zawieranych w obrocie, dotychczas nie doczekał się swojej kodeksowej regulacji jako osobny typ umowy nazwanej.

W monografii poruszono problematykę m.in.:

europejskich regulacji stosunków prawa medycznego wynikających z umów, relacji umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych do umowy o świadczenie zdrowotne, dyrektywy odpowiedniego stosowania przepisów o zleceniu oraz przepisów o rękojmi, stron, przedmiotu, sposobu, formy i miejsca zawarcia umowy o świadczenie zdrowotne, swobody kontraktowania stron, obowiązków umownych stron i odpowiedzialności z tytułu ich naruszenia, zagadnień procesowo-dowodowych wzbogaconych o postulaty de lege ferenda.

Autor dowodzi tezy, że pomimo nawiązywania stosunków prawa medycznego na masową skalę, obrót świadczeniami zdrowotnymi wciąż nie jest transparentny, a obecny poziom prawnego uregulowania treści tych stosunków jest niesatysfakcjonujący dla ochrony interesów pacjenta. Uzasadnione pozostaje podjęcie inicjatywy legislacyjnej zmierzającej do znormatywizowania na gruncie kodeksu cywilnego, w obrębie części szczególnej zobowiązań, umowy o świadczenie zdrowotne jako osobnego typu umowy nazwanej będącej podstawowym źródłem prywatnoprawnego stosunku prawa medycznego.

Publikacja zawiera liczne poglądy doktryny oraz aktualne tezy z orzecznictwa sądów polskich i zagranicznych.

Adresaci: Książka jest przeznaczona dla prawników praktyków: sędziów, adwokatów, radców prawnych, a także personelu medycznego oraz kadry zarządzającej podmiotami wykonującymi działalność leczniczą.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.59 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 107.21 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
107.21 zł ebuczek.pl
pdf
108.74 zł gandalf.com.pl
pdf
113.92 zł swiatebookow.pl
pdf
115.20 zł zinamon.pl
pdf
120.32 zł ibuk.pl