ISBN:9788381888783

Opowiadania najlepsze

Autor: Philip K. Dick

Wydawnictwo: Rebis

Stron: 536

Opłacalność: 7.07 zł/100 stron

Oszczędzasz: 24%

Opowiadania wybrane przez samego Dicka, doskonały przegląd jego wizjonerskich pomysłów i nieposkromionej wyobraźni.

Być może, jeśli znaczna część ludzi przeczyta Dicka, będziemy mieli większe szanse żyć w lepszym świecie. - John Brunner.

Zbiór opowiadań prezentujących niepokojące „dickowskie” światy i przenikającego je, nurtującego wielu z nas podejrzenia, że rzeczywistość skrywa coś znacznie mroczniejszego. Tak, jak cała twórczość Dicka, także jego doskonałe krótkie teksty przenoszą nas w przyszłość, która nie jest naszym celem, ale kluczem do zrozumienia współczesności i nas samych.

Dziewiętnaście tekstów prezentuje przekrój literackiej kariery Dicka, od pierwszego Rooga, przez Elektryczną mrówkę, uznanej przez Lawrenca Sutina za najlepsze z opowiadań Dicka, po jeden z ostatnich, Małe co nieco dla nas, chrononautów. Wstęp napisał John Brunner, a posłowie Dicka przedstawia niezwykle ciekawe tło powstawania każdego z opowiadań.

Opowiadania pomieszczone w tym zbiorze stanowią próbę zrozumienia – wsłuchania się w głosy docierające z jakiegoś innego miejsca, niezwykle odległego, głosy bardzo słabe, ale ważne. Usłyszeć je można tylko późną nocą, gdy milknie bezustanny zgiełk i wrzawa naszego świata... (Sprawdzałem to kiedyś na zegarku, odbiór jest najlepszy między trzecią a czwartą czterdzieści pięć rano.) Rzecz jasna zazwyczaj nie informuję o tym ludzi, którzy pytają: «Skąd bierze pan swoje pomysły?». Po prostu mówię im, że nie wiem. Tak jest znacznie bezpieczniej. - z posłowia Philipa K. Dicka

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 37.92 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
37.92 zł woblink.pl
mobi epub
38.92 zł publio.pl
mobi epub
od 35.03 zł
(dla stałych klientów)
38.92 zł ebookpoint.pl
mobi epub
43.41 zł ibuk.pl
mobi epub
45.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  29.94 zł
w programie Nexto Premium
46.41 zł nexto.pl
mobi epub
49.90 zł legimi.com
mobi epub
49.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
49.90 zł litres.pl

Philip K. Dick - inne e-booki

E-booki podobne do "Opowiadania najlepsze"