Ósme wydanie najbardziej aktualnego na rynku komentarza do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka przedstawia wyczerpująco aspekty formalne i praktyczne obowiązującego mechanizmu kontroli jej przestrzegania oraz dorobek orzeczniczy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Dotyczy on zarówno praw i wolności chronionych w Konwencji i protokołach do niej, jak i wszystkich istotnych kwestii odnoszących się do procedury kontrolnej na podstawie skarg indywidualnych i międzypaństwowych.


W opracowaniu zostały uwzględnione kolejne reformy mechanizmu kontrolnego na podstawie Konwencji i zmiany będące głównie rezultatem wejścia w życie Protokołu 16 oraz zaleceń i wytycznych kolejnych spotkań na szczycie Rady Europy.

 Autor omawia wiele ważnych wyroków Trybunału wydanych w ostatnim czasie, stanowiących istotne kroki w rozwoju orzecznictwa.


Publikacja, znana na rynku od lat, stanowi cenną pomoc w lepszym poznaniu systemu strasburskiego i w skutecznej ochronie podstawowych praw i wolności zarówno przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, jak i sądami krajowymi.


 Komentarz jest przeznaczony dla prawników praktyków, pokrzywdzonych dochodzących swoich praw, pracowników administracji publicznej, osób zaangażowanych w ochronę praw człowieka, a także wykładowców akademickich w dziedzinie prawa oraz nauk politycznych i społecznych.