Czy dla miłości warto podjąć walkę z samymi mocami piekieł?

Farryn jest obciążona trudną historią rodzinną. Jej matka zginęła wiele lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach. Nigdy nie udało się odnaleźć jej ciała, co wprowadziło ojca Farryn w otchłanie obsesji. Mężczyzna spędził ostatnie lata życia, pogrążając się w urojeniach na punkcie aniołów, demonów i krainy nazywanej Nocnym Cieniem, stanowiącej rodzaj czyśćca. Popełnił samobójstwo, a jego ciało zniknęło w równie niewyjaśniony sposób jak ciało jego żony. Farryn zaczynają dręczyć niepokojące sny.

Jest ona specjalistką w dziedzinie starożytnych religii, dlatego wkrótce zostaje zaangażowana przez policję do wyjaśniania sprawy makabrycznego morderstwa, które wydaje się powiązane z badaniami jej ojca. KiedyFarryn zbliża się do odkrycia prawdy o Nocnym Cieniu, jej życiu zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Pomóc może jedynie Jericho Van Croix, który objawił się jej w snach. Choć mężczyzna przypomina anioła, jego natura jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca.

Paranormalny gotycki romans o miłości zdolnej przeciwstawić się przeznaczeniu i pokonać ograniczenia śmierci, dla której warto podjąć walkę z samymi mocami piekieł.