Ebook „Związani milczeniem” to dowód, że ludziom u władzy prawdę trzeba mówić prosto w oczy.

Po śmierci Danny’ego na pogrążonych w smutku najbliższych May spada lawina rasistowskich oskarżeń – zdaniem opinii publicznej stawiali chłopakowi zbyt wysokie wymagania i wywierali presję, która doprowadziła go do ostateczności. Wbrew woli rodziców, May postanawia przerwać milczenie rodziny i zaczyna publikować teksty, w których mierzy się z uwłaczającymi stereotypami dotyczącymi osób azjatyckiego pochodzenia. Okazuje się jednak, że zabranie głosu może kosztować ją więcej, niż myślała…

Czy w sytuacji, gdy chińska mniejszość zdaje się nie podzielać opinii May, sprawa Chenów zaczyna nabierać rozgłosu, a rodzina odwraca się od dziewczyny plecami, walka o prawdę i sprawiedliwość jest warta ryzyka, jakie ze sobą niesie?

O autorce ebooka „Związani milczeniem”:
Joanna Ho – amerykańska autorka pochodzenia chińskiego. Za swoją misję uważa edukowanie młodych na temat uprzedzeń, rasizmu i działalności równościowej. Pracowała jako nauczycielka angielskiego, wicedyrektorka szkoły średniej i dziekan na uniwersytecie. Stworzyła program resocjalizacyjny zastępujący karę pozbawienia wolności oraz opracowała szkolenie zawodowe dla nauczycieli i wychowawców.

Mieszka z rodziną nad Zatoką San Francisco, jej codzienność wypełniona jest domowymi ciasteczkami z czekoladą, przygodami w plenerze i pisaniem nagradzanych powieści dla dzieci.
„Związani milczeniem” to jej debiut YA.

„Związani milczeniem” – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.
Wolisz słuchać?
W Publio.pl książka dostępna jest także w formacie mp3 jako „Związani milczeniem” audiobook.