ISBN:9788389143839

Pisarze zapomniani

Autor: Piotr Kitrasiewicz

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Stron: 142

Opłacalność: 2.64 zł/100 stron

Książka zawiera sylwetki wybitnych pisarzy polskich, o których w swoim czasie było głośno, ale z różnych powodów - często politycznych - popadli w swego rodzaju literacki niebyt. A ich tworczość na pewno na zapomnienie nie zasłużyła.

Kto słyszał o Sygurdzie Wiśnowskim, podróżniku i pisarzu, który wyprzedziła H.G. Wellsa w literackim motywie „Niewidzialnego człowieka”? Albo o Janie Żyznowskim, autorze pacyfistycznej prozy, zabitym we śnie przez swoją kochankę? Autor dotyka również zepchniętych w niepamięć niewygodnych zjawisk, jak na przykład książka Pobojowisko Bogusława Kuczyńskiego, wydana w czasie wojny w wielu krajach, a w Polsce nigdy nie opublikowana. Albo moralnego problemu, jaki stanowiły bardzo popularne komedie Romana Niewiarowicza, wystawiane przed wojną na scenach polskich i niemieckich, a podczas wojny w jawnym Teatrze Komedia.

Pisarze zapomniani to książka mogąca stanowić cenną lekturą uzupełniającą dla studentów, uczniów szkół średnich oraz dla wszystkich pasjonatów polskiej literatury.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 3.75 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
4.27 zł legimi.com
mobi epub pdf
4.27 zł virtualo.pl
mobi epub
5.43 zł empik.pl
mobi epub
9.50 zł publio.pl
pdf
3.75 zł ibuk.pl
pdf
od 3.60 zł
(dla stałych klientów)
4.00 zł ebookpoint.pl
pdf
4.50 zł zinamon.pl
pdf
  3.00 zł
w programie Nexto Premium
4.65 zł nexto.pl
pdf
5.00 zł litres.pl

Piotr Kitrasiewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Pisarze zapomniani"