Zespoły prądotwórcze w układach awaryjnego zasilania obiektów budowlanych

Autor: Julian Wiatr

Wydawnictwo: Grupa Medium

Oszczędzasz: 42%

W wielu obiektach budowlanych konieczne jest projektowanie układów zasilających o zwiększonej pewności dostaw energii elektrycznej. Do obiektów takich należy zaliczyć banki, centra przetwarzania informacji, szpitale, komendy policji, straż pożarną, obiekty łączności, kompleksy wojskowe itp.
Niejednokrotnie zastosowanie zasilania dwustronnego z sieci elektroenergetycznej jest niewystarczające. Należy w takiej sytuacji zainstalować dodatkowe źródło energii w postaci zespołu prądotwórczego. Rozwiązanie to jest poprawne pod warunkiem spełnienia podstawowych zasad współpracy zespołu prądotwórczego z siecią elektroenergetyczną oraz zachowania ochrony przeciwporażeniowej w zasilanych odbiornikach energii elektrycznej, przy zasilaniu z sieci elektroenergetycznej oraz zespołu prądotwórczego (ZP).
Doświadczenie wyniesione przez autora z prowadzonych kontroli w różnych obiektach wojskowych podczas pracy w Wojskowej Inspekcji Gospodarki Energetycznej pozwala wyciągnąć wniosek, że właściciele lub zarządcy budynków instalują zespoły prądotwórcze bez uzgodnienia z właścicielem sieci elektroenergetycznej oraz bez sprawdzenia warunków zasilania odbiorników z awaryjnego źródła zasilania, którym jest ZP. Często instalowany zespół prądotwórczy nie pokrywa zapotrzebowanej mocy przez odbiorniki oraz nie spełnia podstawowych zasad ochrony przeciwporażeniowej.
Zagadnienia te omówiono w niniejszym opracowaniu z serii „Zeszyty dla Elektryków”.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 20,34

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
20,34 zł gandalf.com.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
22,50 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
27,00 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
28,50 zł ibuk.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
20,00 zł
(z kodem prom.)
30,00 zł woblink.pl
bez DRM pdf
35,01 zł publio.pl

Julian Wiatr - inne e-booki

E-booki podobne do "Zespoły prądotwórcze w układach awaryjnego zasilania obiektów budowlanych"