Babel, na granicy dobra i zła

Autor: Wiesław Mandryka (Bukowiński)

Wydawnictwo: Witman

Oszczędzasz: 7%

– Morfinę, dajcie, morfinę! Szybko... – majaczył, wyjąc z bólu.
Od wybuchu huczało mu w głowie jakby miał nad nią dziesięć dzwonów Zygmunta. Po chwili poczuł, że robi mu się mdło. Żołądek podchodził pod gardło. Bezwiednie zwymiotował prosto przed siebie. Zachlapał przy tym plecy siedzącego przed nim żołnierza.
– Pułkowniku, niech pan się trzyma! – ktoś przemówił do niego po angielsku...

(fragment książki)

W świecie nieustannej walki o to, by mieć, nie, by być, umiejętność komunikowania się zamiera. Każdy mówi swoim językiem. Niewielu zaś słucha. Jeszcze mniej stara się zrozumieć.

Czterdziestoletni oficer służb specjalnych w początkach kryzysu wieku średniego otrzymuje rozkaz wyjazdu na misję do Afganistanu. Nie wszystko układa mu się w małżeństwie tak, jak sobie wcześniej wyobrażał. Tak zwane zmęczenie materiału dotyka również jego związek. Dla przełożonych ma to jednak drugorzędne znaczenie. Po pozytywnej weryfikacji przez komisję i tak powinien się cieszyć, że nie został na aucie. Ma być gotów do wyjazdu. Skonfrontowany z realiami służby hartuje się jako żołnierz i nabiera doświadczeń jako człowiek. Wybuch miny pod transporterem opancerzonym na chwilę przenosi go w przeszłość. Uświadamia ciągłość trwania ludzkich namiętności, dla których czas pozostaje tylko wypadkową w euklidesowej przestrzeni. W pewnym sensie one się nigdy nie starzeją, nie zmieniają. Stanowią o sensie istnienia człowieka od aktu stworzenia, lub jak woleliby inni, od ewolucyjnego ukształtowania i rozwoju, aż po kres jego dni.

Pobyt na misji odmienia mu życie na tyle, że na nowo musi uczyć się dokonywania wyborów. Wyborów, co do których do końca nie wie, czy są właściwe. I tylko myśl, że wszystko co składa się na jego osobowość ma w gruncie rzeczy solidne podstawy i oparcie w przeszłości pozwala koić wątpliwości. Gdzieś na górze ktoś pisze dalszy życiorys. Wylot do Nowego Jorku staje się nie tylko nowym wyzwaniem dla żołnierza. Dotyka również jego najczulszych sfer jako mężczyzny...

Wiara w ideały. Miłość przeciw zdradzie. Pokrewieństwo dusz. Na drodze ku szczęściu. Szczęście kosztem innych. Prawda i fałsz. Osamotnienie. Pogarda i terror. Wojna. Męstwo. Honor. Ojczyzna. Zakłamanie. Manipulacje ludzkimi umysłami. Zło przeciw dobru... Groźba wojny na skalę dotąd niewyobrażalną.

Biblijna Wieża Babel? Wieża ludzkich namiętności, zniewolenia w pysze, oddania się żądzy posiadania w każdym wymiarze, o każdym czasie i za wszelką cenę? Wola sprawowania władzy nad innymi, chęci zrównania się z Bogiem?...

To, nie tylko ekscytujący thriller. To coś więcej!

Jeśli Pan nie zbuduje domu, próżno pracowali, którzy go budują.
(Księga Psalmów, Psalm 126).

Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 18,45

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
18,45 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
od 16,61 zł
(dla stałych klientów)
18,45 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
19,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
20,58 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
22,14 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
22,14 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
22,14 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
23,37 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
  14,76 zł
w programie Nexto Premium
23,37 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
24,60 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
24,60 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
24,60 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
24,60 zł legimi.com
bez DRM mobi
22,10 zł zinamon.pl
bez DRM epub
22,10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Babel, na granicy dobra i zła"