ISBN:9788393515905

Jak zrobić DVD ze zdjęć. Podstawy montażu filmowego

Autor: Zbigniew Lech

Wydawnictwo: E-bookowo

Stron: 73

Opłacalność: 19.88 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 14.51 zł.

Wydawnictwo przeznaczone jest dla tych wszystkich, którym zależy, by wykonane własnoręcznie zdjęcia można było zaprezentować najatrakcyjniej, jak to tylko możliwe. Najciekawszą formą prezentacji jest niewątpliwie film, zwłaszcza ten w formacie i jakości DVD.

Właśnie tej problematyce – tworzeniu filmu ze zdjęć z równoczesnym poznawaniem podstaw montażu poświęcona jest niniejsza publikacja.

W oparciu o materiał fotograficzny pokazano, na czym polega montaż filmowy i jak ze zwykłych zdjęć zrobić można ciekawy i interesujący film rodzinny, jak napisać scenariusz, dobrać tytuł i podkład muzyczny, kiedy i gdzie zastosować komentarz? A także – w jaki sposób sterować ruchem obrazów, wykorzystując pewne tricki zwiększające atrakcyjności dzieła. Wyjaśniono, co to są przejścia, kadry i przebitki, przedstawiono – przy okazji omawiania roli czasu w filmie – sposób obliczania czasu jego trwania.

W części praktycznej krok po kroku zaprezentowano proces montażu. Od importu zdjęć do odpowiedniego programu komputerowego zaczynając, poprzez obróbkę obrazów, tworzenie historii filmowej i wyposażenie filmu w elementy pomocnicze (muzyka, komentarz, przejścia), na generowaniu gotowego pliku filmowego i jego konwertowaniu na format DVD kończąc.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego skomplikowane zagadnienia montażu omówiliśmy na przykładzie zdjęć (a nie np. klipów z kamery?), jest oczywista. Obraz (zdjęcie) to przecież główne tworzywo każdego filmu. Ten, kto pozna podstawowe zasady w oparciu o wykorzystanie zdjęć, bez problemu poradzi sobie także z klipami (ciągiem zdjęć w postaci klatek klipu z kamery) zwłaszcza, że w profesjonalnych programach do edycji i montażu video bardzo często korzysta się także z pojedynczych zdjęć (lub ich grupy) wprowadzanych na oś czasu, a omawianie niektórych reguł w oparciu o ten właśnie element stwarza lepsze możliwości zrozumienia samej idei.

W dziale Dodatki i uzupełnienia  pokazano, skąd ściągnąć potrzebne programy (wszystkie typu freeware), omówiono jak przekształcić zgrane z płyt audio utwory na potrzebny w filmie format mp3, z kolei dla tych spośród Czytelników, którzy pragnęliby tworzone przez siebie filmy prezentować także szerszej publiczności (np. przez publikację w internecie) przytoczono garść potrzebnych informacji prawnych związanych z prawem autorskim zwracając szczególną uwagę na czyhające w tym względzie niebezpieczeństwa.

Wydawnictwo ma charakter poradnikowy. Cechuje sie zwięzłością oraz przejrzystością, a także prostym i zrozumiałym językiem. Zawiera liczne przykłady. W części „wykonawczej” dosłownie „prowadzi Czytelnika za rękę”, zwieńczając wspólną pracę gotowym plikiem filmowym.

Po opanowaniu zaprezentowanych w publikacji podstaw montażu oraz uwzględnieniu przekazanych w niej porad, film o czasie trwania 5, 10 minut stworzyć można w ciągu zaledwie jednej do dwóch godzin.

Wymagania systemowe dla omawianych w publikacji programów: Windows XP, 2003, Vista, programy pracują prawidłowo także w Win 7.

Najlepsza cena: Helion
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 14.51 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
14.51 zł helion.pl
mobi epub pdf
od 13.06 zł
(dla stałych klientów)
14.51 zł ebookpoint.pl

E-booki podobne do "Jak zrobić DVD ze zdjęć. Podstawy montażu filmowego"