Sięgnij po niesamowity zbiór pomysłów, zadań oraz twórczych myśli, które pomogą Ci zbudować cudowną relację z dzieckiem. Relację, która będzie wspierająca, rozwijająca, budująca oraz dająca poczucie bezpieczeństwa.

Może jesteś rodzicem, a może planujesz nim zostać? A może realizujesz swoje powołanie jako nauczyciel, pedagog lub psycholog? Albo pracujesz w roli opiekuna, trenera, organizujesz warsztaty dla dzieci?

Niezależnie od tego w jakiej roli masz kontakt z dzieckiem prawdopodobnie nie raz widziałaś (-eś) jak łatwo zaszufladkować dziecko i dać mu etykietę „niegrzeczny chłopak”, „rozwydrzona dziewczyna”. Tylko dlatego, że dziecko nie wykonuje poleceń, albo często wpada w złość, nie lubi współpracować w grupie, trudno mu zbudować rówieśnicze relacje.

Z tym problemem mierzy się mnóstwo rodzin. Sytuacje te są znane ze szkół czy przedszkoli. Rodziców lub opiekunów wpędzają w poczucie wstydu, bezradność, złość czy nawet agresje wyładowywaną na dzieciach.

Czas odejść od przekonania, że to problem z dzieckiem. To problem całej rodziny i otoczenia, w którym dziecko funkcjonuje. Od dawna wiadomo, że dzieci przede wszystkim uczą się przez obserwację i naśladowanie, a nie poprzez słuchanie tego, co się do nich mówi. Będą obserwować i naśladować. Dlatego niektóre nasze dorosłe zachowania, mogą być dla dzieci przyzwoleniem na działania, które stają się normą. Tylko że dzieci nie wiedzą, co jest normą i przyjmują, że normą jest to, co widzą np. krzyk.

Jeżeli zależy Ci na wspierającej relacji z dzieckiem, w której jesteś inspiracją i dobrym wzorem do naśladowania to koniecznie przeczytaj e-book Dziecko z potencjałem Anny Piasecznej. Dowiesz się z niego:

Jak wspierać rozwój dziecka i odkrywać jego naturalne talenty?

W jaki sposób reagować na szkodliwe wzorce społeczne lub kulturowe?

Jak skutecznie rozwiązywać problemy dziecka?

Co zrobić, aby poprawić komunikację z dzieckiem?

Jak wzmacniać w dziecku wiarę w siebie?

Co możesz zrobić, aby przeciwstawić się bezmyślnym rozwiązaniom systemowym?

Jak pomagać dziecku wyrażać emocje?

Od czego zależy budowanie więzi opartych na szacunku, miłości i zaufaniu?

Jak wychować dziecko, aby czuło się bezpiecznie?

Jak wydobyć potencjał istniejący w każdym dziecku?

Dziecko przychodzi na świat, aby realizować swoje plany i swoją życiową misję. Jak każdy z nas nie żyje po to, aby spełniać oczekiwania innych. To w jaki sposób będzie postrzegać siebie w życiu dorosłym, na ile będzie samodzielne i asertywne zależy od tego jakie zbuduje w dzieciństwie fundamenty. Bądź świadomym dorosłym, który skutecznie rozwija potencjał dziecka.

Naucz się funkcjonować bez kłótni, kar i nerwów.

Zapomnij o bezsilności, dyscyplinie i wygórowanych wymaganiach.

Zamień dziecięce “Nie lubię siebie”, “Nie potrafię”, na “Jestem wartościowym człowiekiem”.

Stań się mistrzem komunikacji z dzieckiem oraz uważnym towarzyszem w jego życiu. E-book Dziecko z potencjałem da Ci narzędzia, dzięki którym zbudujesz w dziecku wewnętrzną siłę, rozwiniesz jego potencjał i zwiększysz pewność siebie.