Temat: piotr i wielki (car)

Znaleziono: 7 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 28.71 zł Brak ofert
  Postać cara Piotra Wielkiego jest owiana legendami i mitami. To one od prawie trzystu lat kształtują wizerunek pierwszego rosyjskiego imperatora. Kim był człowiek, który swoimi czynami zadecydował o losach Rosji? Wielkim wodzem,... (więcej)
 • od 35.90 zł Brak ofert
  Barwny portret najsłynniejszej rosyjskiej carycy Postać rosyjskiej cesarzowej - Katarzyny II - otoczona jest złotą i czarną legendą. Kim była skromna niemiecka księżniczka, wyniesiona na szczyty władzy i potęgi? Niewiele jest w historii... (więcej)
 • od 19.99zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-02-16
  Ambitne ujęcie tysiącletniej historii Rosji. Pasjonująca analiza kształtowania się współczesnego systemu-świata, tak jak zarysowuje go Wallerstein, w którym nic nie dzieje się przypadkiem. Książka obejmuje wszystkie okresy... (więcej)
 • -30% Petersburg
  od 40.60zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2020-11-19
  Petersburg to miasto niezwykłe. Niezwykłe było jego powstanie, bo został zbudowany na pustkowiu z rozkazu cara Piotra I, niezwykłe jest jego położenie, bo leży niczym Wenecja nad licznymi kanałami i odnogami rzeki, i niezwykłe są jego... (więcej)
 • od 21.53zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2013-09-11
  Jak kochali Stalin, Lenin, Mao, Napoleon, car Piotr I, caryca Katarzyna II? I czy w ogóle tyrani byli zdolni do miłości? Fascynująca opowieść oparta na historycznych faktach. Opis namiętności, rozwiązłego życia dworów, bogactwa,... (więcej)
 • „Caryca” to historia niewiarygodnego awansu Marty Skowrońskiej, córki chłopa pańszczyźnianego z Inflant, która została pierwszą sprawującą realną władzę carycą Rosji. Towarzyszyła Piotrowi Wielkiemu w niezliczonych kampaniach... (więcej)
 • Przedstawione w tej pracy materiały wskazują na rozległość i złożoność badanego zagadnienia. Podstawową trudnością była konieczność dokonywania selekcji informacji z punktu widzenia ich ważności. Zabieg ten wywołał wiele... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: