Geografia gleb świata

Autor: Renata Bednarek, Stefan Skiba

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 20%

Rozdział 9 z publikacji pt. "Gleboznawstwo", redakcja naukowa Andrzej Mocek. Kompendium wiedzy o glebie opracowane według najnowszych kryteriów stosowanych w Polsce i na świecie.


Nowoczesny, ogólnopolski podręcznik gleboznawstwa. Zaprezentowano w nim wiadomości dotyczące genezy, budowy morfologicznej, właściwości oraz klasyfikacji przyrodniczej i użytkowej gleb. Omówiono nowoczesną metodykę oznaczania najważniejszych parametrów glebowych. Książka jest bogato ilustrowana (m.in. są fotografie najważniejszych typów gleb Polski).


W publikacji przedstawiono nową klasyfikację uziarnienia mineralnych utworów glebowych, opracowaną przez PTG (2009), które nawiązują ściśle do podziałów na frakcje i grupy granulometryczne stosowane powszechnie w literaturze międzynarodowej. Zaprezentowano również nowe zasady klasyfikacji przyrodniczej gleb. Systematyka gleb Polski (SgP 2011) jest oparta na kryteriach najczęściej stosowanych w taksonomiach gleb o zasięgu światowym, zalecanych oraz wykorzystywanych w krajach Unii Europejskiej. Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków: rolniczych, przyrodniczych, inżynierii kształtowania środowiska, ochrony środowiska, biologii, geografii, geodezji, architektury krajobrazu w ramach studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich oraz dla pracowników naukowych wyższych uczelni i instytutów badawczych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 10,32

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
od 9,29 zł
(dla stałych klientów)
10,32 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
10,44 zł koobe.pl
bez DRM mobi epub
11,61 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub Po rejestracji »
12,26 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
12,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
12,90 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
12,90 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
12,90 zł publio.pl

Renata Bednarek - inne e-booki

Stefan Skiba - inne e-booki

E-booki podobne do "Geografia gleb świata"