ISBN:9788326496622

Prawo ochrony środowiska w procesie inwestycyjno-budowlanym

Autor: Anna Fogel, Agata Kosieradzka-Federczyk Wojciech Federczyk

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA

Stron: 328

Opłacalność: 24.09 zł/100 stron

Zachowanie wymogów związanych z ochroną środowiska to coraz ważniejszy element procesu inwestycyjnego. Skomplikowane przepisy normujące tę dziedzinę oraz różna praktyka ich stosowania przez organy administracji i sądy powodują trudności w realizacji inwestycji.

Walorem książki jest w tym kontekście połączenie wątków teoretycznych z zagadnieniami występującymi w praktyce. Każda część została przygotowana z wykorzystaniem dorobku doktryny prawa ochrony środowiska oraz istotnych orzeczeń sądów administracyjnych. Pozwoliło to na przedstawienie w jak najszerszym zakresie problemów praktycznych występujących w indywidualnych stanach faktycznych.

W publikacji zostały omówione m.in. takie zagadnienia, jak: informacje o środowisku, ocena oddziaływania na środowisko, planowanie przestrzenne, ochrona: wód, gruntów rolnych i leśnych, powietrza i przyrody, hałas i pola elektromagnetyczne, pozwolenia emisyjne, obszar ograniczonego użytkowania, opłaty za korzystanie ze środowiska, odpowiedzialność w prawie ochrony środowiska.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.43 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 79,00

Formaty Cena Księgarnia
pdf
79,00 zł gandalf.com.pl
pdf
87,12 zł ibuk.pl
pdf
89,10 zł ravelo.pl
pdf
89,10 zł zinamon.pl