Fotogrametria

Autor: Zdzisław Kurczyński

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 38%

Fotogrametria jest dziedziną nauki i techniki zajmującą się pomiarem położenia, rozmiaru i kształtu obiektów na podstawie ich zdjęć fotograficznych (tzw. fotogramów).


Książka jest podzielona na 3 części. Pierwsza z nich dotyczy pozyskiwania danych fotogrametrycznych. Są w niej opisane kamery analogowe i skanowanie zdjęć otrzymanych za ich pomocą, kamery cyfrowe, kalibracja kamer, realizacja lotów fotogrametrycznych, obrazowanie lotnicze i satelitarne przy użyciu mikrofal i promieniowania laserowego.


W części 2 są przedstawione metody opracowania zdjęć i obrazów (w tym transformacje geometryczne, pomiar współrzędnych tłowych, stereoskopia, dopasowanie obrazów, opracowanie zdjęć analogowych na instrumentach fotogrametrycznych, fotogrametryczna stacja robocza).


Część 3 zawiera opis najważniejszych cyfrowych technologii fotogrametrycznych: aerotriangulacji, numerycznego modelu terenu, wykonywania ortofotomap oraz tzw. prawdziwych ortofotomap zarówno ze zdjęć lotniczych, jak i obrazów satelitarnych. Są w niej opisane obecnie stosowane technologie i obowiązujące standardy produktów.


Książka zawiera liczne odniesienia do obecnych krajowych i europejskich uwarunkowań technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych prowadzenia prac fotogrametrycznych. Jest adresowana do studentów kierunku geodezja i kartografia; może również stanowić wiodący podręcznik z zakresu fotogrametrii na innych kierunkach, na których jest wykładany ten przedmiot. Może być przydatna fotogrametrom praktykom oraz specjalistom włączonym w proces zamawiania prac fotolotniczych i produktów fotogrametrycznych (we właściwych urzędach rządowych i samorządowych).

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.34 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 39,13

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
39,13 zł ibuk.pl
mobi epub
50,31 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 45,36 zł
(dla stałych klientów)
50,40 zł ebookpoint.pl
mobi epub
55,90 zł litres.pl
mobi epub
63,00 zł publio.pl
mobi epub
63,00 zł empik.pl
mobi epub
53,00 zł
(z kodem prom.)
63,00 zł woblink.pl
mobi epub
63,00 zł virtualo.pl
mobi
50,30 zł zinamon.pl
epub
50,30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Fotogrametria"