Poszerzanie mostów

Autor: Wojciech Radomski, Andrzej Kasprzak

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 40%

Infrastruktura mostowa w Polsce jest w znacznym stopniu przestarzała. Wiele obiektów wymaga modernizacji polegającej na przystosowaniu parametrów geometrycznych konstrukcji do wymagań współczesnego ruchu. W sposób szczególny dotyczy to poszerzenia pomostów. Wszelkie działania z tym związane muszą być oparte na znajomości stanu technicznego obiektu wynikającego z jego diagnostyki. Poszerzanie mostów obejmuje więc szeroki zakres działań technicznych, badawczych, projektowych oraz ekonomicznych. Te ostatnie polegają na odpowiedzi na podstawowe pytanie – czy bardziej opłacalne jest poszerzenie obiektu czy rozebranie starego i wybudowanie nowego o odpowiednich parametrach geometrycznych


i odpowiedniej nośności. Oddzielnym zagadnieniem jest poszerzanie obiektów starych, mających pewne wartości zabytkowe. Do tego należy jeszcze wymienić aspekty estetyczne poszerzania mostów. W skrajnym przypadku, gdy droga jednojezdniowa modernizowana jest na dwujezdniową, przy czym druga nitka biegnie równolegle do istniejącej, poszerzanie polegać może na budowie nowego obiektu pod nowa nitkę, położonego obok starego – tu szczególnego znaczenia nabierają też względy estetyczne.


Niniejsza publikacja omawia zagadnienie poszerzania mostów w szerokim kontekście technicznym, ekonomicznym i estetycznym.


W świetle systematycznie zwiększającego się natężenia ruchu oraz zmian w wymaganych parametrach skrajni ruchu zagadnienie poszerzania obiektów infrastruktury mostowej jest bardzo istotne z punktu widzenia zastosowań praktycznych. Podjęta problematyka jest równocześnie ciekawym polem prac naukowo-badawczych ukierunkowanych na doskonalenie metod projektowania poszerzeń konstrukcji różnych typów oraz na ulepszanie technologii realizacji poszerzeń.


Ta unikatowa na rynku wydawniczym pozycja adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców obejmującego przede wszystkim studentów oraz pracowników wyższych uczelni technicznych kształcących się na kierunku budownictwo oraz kierunkach pokrewnych. Będzie przydatna również dla projektantów oraz wykonawców zabiegów rehabilitacyjnych i modernizacyjnych obiektów mostowych, jak również dla osób zajmujących się zarządzaniem infrastrukturą mostową

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.39 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 42,60

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
42,60 zł ibuk.pl
mobi epub
od 51,12 zł
(dla stałych klientów)
56,80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
57,51 zł vagabook.pl
mobi epub
63,90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
63,90 zł ravelo.pl
mobi epub
  42,60 zł
w programie Nexto Premium
67,45 zł nexto.pl
mobi epub
71,00 zł publio.pl
mobi epub
61,00 zł
(z kodem prom.)
71,00 zł woblink.pl
mobi epub
71,00 zł litres.pl
mobi epub
71,00 zł virtualo.pl
mobi
63,90 zł zinamon.pl
epub
63,90 zł zinamon.pl

Wojciech Radomski, Andrzej Kasprzak - inne e-booki

E-booki podobne do "Poszerzanie mostów"