ISBN:9788301200060

Stabilność systemu elektroenergetycznego

Autor: Jan Machowski, Zbigniew Lubośny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 19%

System elektroenergetyczny jest to zbiór urządzeń przeznaczony do wytwarzania, przesyłu, rozdziału, magazynowania i użytkowania energii elektrycznej, połączonych ze sobą w system umożliwiający realizację dostaw energii elektrycznej na terenie kraju w sposób ciągły i nieprzerwany.
Publikacja dwóch ekspertów z dziedziny elektroenergetyki – prof. Jana Machowskiego i prof. Zbigniewa Lubośnego – traktuje o stabilności pracy takich systemów. Prezentuje podstawy teoretyczne, niezbędną wiedzę matematyczną, opisuje zjawiska fizyczne zachodzące w systemie elektroenergetycznym pod wpływem zakłóceń, omawia modele matematyczne do symulacji tych zjawisk i badania stabilności oraz optymalizacji układów regulacyjnych i doboru środków poprawy stabilności.
Książka stawia duży nacisk na przystępne wyjaśnienie zjawisk zachodzących w systemie elektroenergetycznym pod wpływem zakłóceń oraz opis modeli i metod badania stabilności stosowanych w praktyce. Czytelnik będzie mógł zapoznać się w niej z licznymi przykładami obliczeniowymi.
Sięgnąć po nią powinni studenci i doktoranci uczelni technicznych na kierunkach Elektrotechnika i Energetyka specjalizujący się w Elektroenergetyce oraz praktycy – operatorzy sieci przesyłowych, projektanci i planiści sieci przesyłowych oraz inni specjaliści z dziedziny elektroenergetyki.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.47 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 70.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
109.00 zł litres.pl
mobi epub
91.38 zł ebuczek.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
70.85 zł ibuk.pl
pdf
86.95 zł gandalf.com.pl
pdf
87.00 zł publio.pl
pdf
od 78.48 zł
(dla stałych klientów)
87.20 zł ebookpoint.pl
pdf
92.65 zł vagabook.pl
pdf
97.01 zł swiatebookow.pl
pdf
98.10 zł zinamon.pl
pdf
  65.40 zł
w programie Nexto Premium
101.37 zł nexto.pl
pdf
109.00 zł virtualo.pl

Zbigniew Lubośny - inne e-booki

E-booki podobne do "Stabilność systemu elektroenergetycznego"