ISBN:9788301203948

Bohaterowie najdłuższych dni. Desanty morskie II wojny światowej

Autor: Maciej Franz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oszczędzasz: 30%

Podczas II wojny światowej przeprowadzono kilkadziesiąt dużych operacji inwazyjnych. Wybrzeża stały się polami zażartych bitew - pierwszą linią obrony przed nacierającymi siłami desantowymi. Żołnierze musieli niekiedy zdobywać plaże metr po metrze, ponosząc w walce ogromne straty. W nadmorski piasek wsiąkała krew dziesiątków tysięcy walczących.

Autor opisuje wszystkie najważniejsze bitwy na plażach całego świata: planowany, ale nigdy nie zrealizowany desant wojsk niemieckich na Półwysep Helski w 1939 roku, niemieckie lądowania w Skandynawii rok później, japońskie operacje desantowe na Pacyfiku i w Azji Południowo-Wschodniej czy wreszcie walki Armii Czerwonej i aliantów zachodnich podczas operacji desantowych w różnych częściach świata - w Europie, Azji, Afryce i na Pacyfiku.

Sytuacja na brzegu była daleka od oczekiwanej. Nie tylko czołgi zostały rozbite, ale także oddziały piechoty zostały przygniecione ogniem przeciwnika. Walki na brzegu prowadzone były w dramatycznych warunkach, a przewaga wojsk niemieckich była ogromna. W tej sytuacji generał J.H. Roberts nakazał lądowanie żołnierzom Fusiliers Mont-Royal, którzy pełnili funkcję odwodu bojowego dla sił desantowych. O godzinie 7.00 znaleźli się na brzegu i natychmiast weszli do walki. Niestety także oni ponieśli ogromne straty, a ogień niemiecki nadal prowadzony był bardzo sprawnie. Szybko zorientowano się, że utrzymanie nawet tych pozycji, które udało się uzyskać w pierwszych chwilach desantu, będzie niemożliwe.

(Fragment książki)

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.35 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 44.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
44.80 zł ibuk.pl
mobi epub
50.56 zł litres.pl
mobi epub
od 46.08 zł
(dla stałych klientów)
51.20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
53.70 zł gandalf.com.pl
mobi epub
53.90 zł ebuczek.pl
mobi epub
56.96 zł swiatebookow.pl
mobi epub
58.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  38.40 zł
w programie Nexto Premium
59.52 zł nexto.pl
mobi epub
64.00 zł empik.pl
mobi epub
64.00 zł virtualo.pl
mobi epub
64.00 zł woblink.pl
mobi epub
64.01 zł publio.pl
mobi
57.60 zł zinamon.pl
epub
57.60 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Bohaterowie najdłuższych dni. Desanty morskie II wojny światowej"