Fale

Autor: Virginia Woolf

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 340

Opłacalność: 6.37 zł/100 stron

Oszczędzasz: 19%

 

Książka ukazuje portrety psychologiczne sześciorga bohaterów, którzy w ogrodzie nad morzem snują na przemian swoje monologi od świtu do zmierzchu, od dzieciństwa do starości. W zmieniających się porach dnia i upływających latach bohaterowie wędrują przez kolejne fazy swojego życia, od beztroskiego biegania po plaży, poprzez życiowe sukcesy i porażki, przyjaźnie i rozczarowania, miłość i samotność.

Na przykładzie kilku postaci, poprzez ukazanie uniwersalnych sytuacji ludzkiego życia, autorka przedstawia los człowieka od dzieciństwa do starości. To opowieść o przemijaniu, które dzięki niezaprzeczalnemu talentowi pisarskiemu autorki i jej wnikliwości, zostaje przedstawione w sposób nieschematyczny, niebanalny, zaskakujący. Opowieść snuta na tle nieustającego odgłosu morskich fal rozbijających się o skały i w rytmie tych fal, których biegu nie da się powstrzymać ani cofnąć i które nieuchronnie zmierzają ku swojemu celowi.

 

Fale uchodzą za arcydzieło prozy modernistycznej, są jedną z najbardziej eksperymentalnych powieści Virginii Woolf, która wykorzystuje tu technikę strumienia świadomości, miesza swobodnie poezję z prozą, koncentruje się na głębi psychologicznej bohaterów i - jak sama stwierdziła – przedkłada „rytm” nad „akcję”. To powieść o przemijaniu czasu i pragnieniu harmonii w chaosie wszechświata. To także literackie studium tożsamości indywiduum oraz tożsamości wspólnoty.

 

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 21,67

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 19,50 zł
(dla stałych klientów)
21,67 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22,53 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22,86 zł empik.pl
mobi epub
22,87 zł ibuk.pl
mobi epub
24,21 zł ravelo.pl
mobi epub
24,21 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  16,14 zł
w programie Nexto Premium
25,55 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
26,90 zł legimi.com
mobi epub
26,90 zł publio.pl
mobi epub
26,90 zł virtualo.pl
mobi epub
17,90 zł
(z kodem prom.)
27,90 zł woblink.pl
mobi
24,20 zł zinamon.pl
epub
24,20 zł zinamon.pl

Virginia Woolf - inne e-booki

E-booki podobne do "Fale"