Życie jak dobry mecz

Autor: Włodzimierz Lubański

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 232

Opłacalność: 9.3 zł/100 stron

Oszczędzasz: 28%

Opowieść o złotej erze polskiej piłki nożnej, a zarazem biografia jednego z jej głównych bohaterów – Włodzimierza Lubańskiego. Za jego sprawą cudowne lata polskiego futbolu zyskują zupełnie nowy wymiar.

Był najmłodszym debiutantem w reprezentacji Polski

Pobił rekord w liczbie strzelonych bramek

Stał się prawdziwą legendą

Życie jak dobry mecz to opowiedziana z pasją historia futbolu. Historia sukcesów, sławy, ciężkiej kontuzji, która odebrała nadzieję, i odrodzenia.

Włodzimierz Lubański w rozmowie z Michałem Olszańskim  powraca do dzieciństwa na Śląsku, kiedy nie liczyło się nic innego, jak tylko możliwość biegania za piłką po podwórku. Po kolei śledzimy rozwój jego kariery: od GZKS Sośnica Gliwice, przez GKS Gliwice aż po pierwszy poważny kontrakt z Górnikiem Zabrze, podpisany przez Lubańskiego w wieku zaledwie 15 lat.  Gdy miał lat 16, zadebiutował w reprezentacji Polski seniorów, strzelając gola, co do dziś pozostaje niepobitym rekordem. Podobnie, jak ilość bramek zdobytych w oficjalnych meczach międzynarodowych. Lubański ma ich na swoim koncie 48.

Rywalizacja Górnika Zabrze z Legią Warszawa, wielkie mecze Górnika w europejskich pucharach, Igrzyska Olimpijskie w Monachium i słynny mecz z Anglikami na Stadionie Śląskim w Chorzowie, kiedy cała Polska wstrzymała oddech, widząc kontuzjowanego piłkarza znoszonego z murawy…

Wielkie postaci: Kazimierz Górski, Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek, Zygfryd Szołtysik, Jan Tomaszewski. Najlepsze lata polskiego futbolu z punktu widzenia jednego z najlepszych piłkarzy. Książka zawierająca informacje z pierwszej ręki rzuca nowe światło na złotą erę rodzimej piłki nożnej.

Jest to także opowieść o emigracji, o Belgii, która dla piłkarza stała się drugą ojczyzną, o rodzinie i pozaboiskowych pasjach.

Michał Olszański – dziennikarz radiowy i telewizyjny. W radiowej Trójce opowiada o wydarzeniach sportowych  i przeprowadza wywiady z  nietuzinkowymi postaciami w audycji „Godzina prawdy”. W TVP2 gospodarz „Magazynu Ekspresu Reporterów” i współprowadzący „Pytanie na śniadanie”. Miłośnik muzyki reggae.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 21,57

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21,57 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22,43 zł litres.pl
mobi epub
od 20,99 zł
(dla stałych klientów)
23,32 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25,42 zł ibuk.pl
mobi epub
26,91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
27,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  17,94 zł
w programie Nexto Premium
29,90 zł nexto.pl
mobi epub
29,90 zł empik.pl
mobi epub
29,90 zł publio.pl
mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
mobi epub
20,90 zł
(z kodem prom.)
30,90 zł woblink.pl
mobi
26,90 zł zinamon.pl
epub
26,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Życie jak dobry mecz"