Przeznaczeni

Autor: Katarzyna Grochola

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Opłacalność: 4.66 zł/100 stron

Historia pięciu osób, które na pozór nie mają ze sobą nic wspólnego, ale już niebawem ich losy splączą się ze sobą na zawsze, a to za sprawą kilku zbiegów okoliczności i przypadkowych, jak się wydaje, zdarzeń,

Los? Przypadek? Przeznaczenie? Co kieruje naszym życiem?

Przeznaczeni to najnowsza książka Katarzyny Grocholi - jednej z najpopularniejszych polskich pisarek - i absolutny majstersztyk, na który warto było czekać cztery długie lata. Autorka  postawiła wszystko na jedną kartę i napisała powieść, jakiej jeszcze nie było. Przemyślaną i  misternie skonstruowaną. Mądrą, czasem zabawną, a momentami bardzo poważną. O poplątanym życiu,  wzlotach i upadkach. O zderzeniach z rzeczywistością, ale nasączoną dojrzałym optymizmem. To powieść, w której gra toczy się o naprawdę dużą stawkę.

 

Olin jest autorką poczytnych kryminałów. Osiągnęła w życiu wszystko: sukces, sławę, pieniądze. Od wielu lat jest nawet zakochana, niestety nie do końca szczęśliwie, bo w żonatym mężczyźnie. Historia jakich wiele: ona kocha jego, on kocha tylko ją, no ale żona, dzieci…

Gabrysia pracuje w kasynie. Codziennie widzi ludzi, którzy wygrali lub przegrali. Sama jest nieufna i żyje nieco z boku. Do chwili, gdy – zupełnie przypadkowo – poznaje Mateusza.

Mateusz jest utalentowanym grafikiem, lekkoduchem i singlem z wyboru. Ma pieniądze i kobiety. Pieniądze wprawdzie pożyczył swojemu przyjacielowi Kubie, ale kobiet mu nie brakuje – pojawiają się w jego życiu i znikają. Wszystko ulega zmianie, gdy spotyka tajemniczą Gabrysię. Tę zagadkę musi rozwikłać.

Kuba jest alkoholikiem abstynentem. Postanawia wyjechać do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego życia. W tym celu pożycza pieniądze od Mateusza, które następnie trafiają do Jurka (zwanego Jerrym), polskiego emigranta, który w Ameryce dorobił się synów i  kolejnych żon, a także paru szemranych interesów, na których nieustannie ma nadzieję się dorobić.

Losy wszystkich bohaterów splatają się w kulminacyjnym momencie powieści. Jedni wykorzystują szansę otrzymaną od losu, inni tę szanse bezpowrotnie tracą.

Życiowo prawdziwa, nasączona nadzieją i dojrzałym optymizmem, ta książka to Twoje przeznaczenie.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25,33 zł septem.pl
mobi epub
od 22,80 zł
(dla stałych klientów)
25,33 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25,43 zł woblink.pl
mobi epub
39,90 zł
Cena dubletu: papier i e-book
27,97 zł literackie.pl
mobi epub
27,97 zł ibuk.pl
mobi epub
29,61 zł ravelo.pl
mobi epub
30,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19,74 zł
w programie Nexto Premium
31,25 zł nexto.pl
mobi epub
32,90 zł empik.pl
mobi epub
32,90 zł litres.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
32,90 zł legimi.com
mobi epub
32,90 zł publio.pl
mobi epub
32,90 zł virtualo.pl
mobi
29,60 zł zinamon.pl
epub
29,60 zł zinamon.pl

Katarzyna Grochola - inne e-booki

E-booki podobne do "Przeznaczeni"