Geopolityką, bezpieczeństwem i wojną zajmuję się od wielu lat. Od lutego 2022 roku za polską wschodnią granicą trwają działania wojenne, które fundamentalnie zmieniają świat i nasz region oraz wprost wpływają na nasze bezpieczeństwo. Potrzeba nam pilnie strategii dla Polski na nowe, bardzo niespokojne czasy. Ponadto potrzebujemy refleksji na temat jakości kultury strategicznej w naszym kraju. O tym jest ta książka – najbardziej osobista, jaką dotychczas napisałem. Jacek Bartosiak

Odkryj przyszłość Polski w kontekście globalnych zmagań w najnowszej książce Jacka Bartosiaka.

Książka Jacka Bartosiaka to nie tylko opowieść o Polsce, ale przede wszystkim o naszych marzeniach i aspiracjach wobec Rzeczypospolitej w burzliwym świecie konfliktów i rywalizacji.

Światowy konflikt o dominację nabiera tempa. Czy Polska jest gotowa na swoją rolę w tej grze? Zmagając się z Rosją pragnącą utrzymania imperialnego statusu oraz z dążącymi do realizacji własnych celów krajami Europy Zachodniej, z Niemcami i Francją na czele, Polska znajduje się w samym centrum narastającego napięcia interesów. Jak wygląda nasza strategia w obliczu konfliktu USA-Chiny? Czy jesteśmy przygotowani na trudniejsze czasy?

Jacek Bartosiak podejmuje kluczowe pytania, na które wszyscy obywatele powinni poznać odpowiedzi, aby świadomie kształtować przyszłość Polski. Autor pokazuje, dlaczego stary ład ustępuje miejsca nowemu, pełnemu niepewności scenariuszowi, w którym odżywają dawne techniki rywalizacji.

Nazywany polskim Hararim geopolityki, Bartosiak pisze w sposób zarówno obrazowy, jak i sugestywny, sprawiając, że jego książki czyta się z zapartym tchem, niczym najlepszy thriller. Jego dzieło docenią nie tylko specjaliści, stratedzy, historycy i politycy, ale każdy, kto pragnie zrozumieć pozycję Polski w międzynarodowej arenie i zapewnić jej bezpieczeństwo na przyszłość.

Nie przegap tej fascynującej analizy i zanurz się w świat geopolityki, aby lepiej zrozumieć losy Polski w zmieniających się układach międzynarodowych.