ISBN:9788381235907

Hitler. Biografia

Autor: Peter Longerich

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 1296

Opłacalność: 4.32 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Tyran, psychopata, wykonawca „programu” ideologii rasowej czy charyzmatyczny wódz? Każde pokolenie kreśli inny wizerunek Hitlera, na nowo stawiając pytania o współodpowiedzialność Niemców za jego reżim. Peter Longerich, renomowany historyk nazizmu, w swojej nowej, obszernej biografii ukazuje nam dyktatora osobiście ingerującego w rozmaite sfery polityki – znacznie intensywniej i aktywniej, niż dotychczas sądzono. Mamy tu nowe spojrzenie na rządy Hitlera i jego rolę w dziejach narodowego socjalizmu.

Niniejsza biografia stawia osobę Hitlera i jego poczynania w centrum dziejów narodowego socjalizmu. Polityka zagraniczna, operacje militarne, terror i masowe morderstwa, stosunek do Kościołów, sprawy kulturalne, a także codzienne życie Niemców – w każdej z tych dziedzin kierownicza aktywność Hitlera sięgała bardzo szczegółowych kwestii. Systematycznie rozbijał on te struktury władzy, które stały mu na drodze, zamiast nich tworząc wodzowską dyktaturę – aż osiągnął władzę tak ogromną, że nie był już zdany na aprobatę społeczeństwa. Peter Longerich pokazuje nam, że za prawdziwe, wewnętrzne spoiwo Trzeciej Rzeszy można uznać dopiero współdziałanie tych sił, które poruszały Hitlerem, z tymi, które on sam wprawił w ruch.

Peter Longerich to jeden z najlepszych znawców Trzeciej Rzeszy i Holokaustu.
„Frankfurter Allgemeine Zeitung”

Peter Longerich (ur. 1955) – profesor historii nowożytnej w college’u Royal Holloway, na Uniwersytecie Londyńskim, oraz założyciel tamtejszego Ośrodka Badań nad Holokaustem (Holocaust Research Centre). Ukończył Uniwersytet w Monachium, pracował w monachijskim Instytucie Historii Współczesnej (Institut für Zeitgeschichte), Instytucie Fritza Bauera we Frankfurcie nad Menem oraz w Centrum Studiów nad Holokaustem Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie (The Center or Advanced Holocaust Studies Holocaust Memorial Museum). Od roku 2013 pracuje na Uniwersytecie Bundeswehry w Monachium. Cieszy się międzynarodową renomą jako wybitny znawca narodowego socjalizmu. Jest autorem licznych książek, m.in. monumentalnych biografii Heinricha Himmlera („Himmler. Buchalter śmierci”) i Josepha Goebbelsa („Goebbels. Apostoł diabła”).

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.44 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 55.93 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
55.93 zł inverso.pl
mobi epub
59.93 zł ibuk.pl
mobi epub
od 55.37 zł
(dla stałych klientów)
61.52 zł ebookpoint.pl
mobi epub
63.43 zł gandalf.com.pl
mobi epub
72.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
74.31 zł publio.pl
mobi epub
  47.94 zł
w programie Nexto Premium
74.31 zł nexto.pl
mobi epub
79.90 zł legimi.com
mobi epub
79.90 zł woblink.pl
mobi epub
79.90 zł virtualo.pl

Peter Longerich - inne e-booki

E-booki podobne do "Hitler"