ISBN:9788324167340

Bogowie wojny

Autor: Simon Berthon

Wydawnictwo: Amber

Oszczędzasz: 29%

W czasie II wojny światowej, kiedy ich państwa walczyły na polach bitew, Hitler, Churchill, Roosevelt i Stalin toczyli pomiędzy sobą wojnę psychologiczną. A ich osobiste decyzje zaważyły na przebiegu konfliktu.
To Hitler postanowił napaść na Polskę i rozpętać wojnę. To Stalin zawarł pakt z Hitlerem, uznał, że nie grozi mu atak ze strony Niemiec i fatalnie osłabił potencjał obronny Związku Radzieckiego. Gdyby Churchill nie został brytyjskim premierem, być może latem 1940 roku Wielka Brytania podjęłaby rokowania z Niemcami. Gdyby nie Roosevelt, Stany Zjednoczone prawdopodobnie nie uznałyby Niemiec za swojego głównego wroga…
Ta książka ujawnia szereg osobistych pojedynków między czterema przywódcami, w których zwyciężali nieraz dzięki oszustwu, pochlebstwu, podstępowi. W stylu najlepszego filmowego thrillera dzień po dniu, godzina po godzinie rozwija równoległą dynamiczną akcję: od Kancelarii Rzeszy i Wilczego Szańca po Kreml, od Białego Domu po Downing Street. Na podstawie oficjalnych dokumentów, korespondencji prywatnej, osobistych relacji i niepublikowanych dzienników pokazuje wojnę czterech tytanów konfliktu w tak nowatorski, fascynujący i spersonalizowany sposób, jak żadna książka wcześniej.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 26.84 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 24.16 zł
(dla stałych klientów)
26.84 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.75 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.36 zł
w programie Nexto Premium
30.01 zł nexto.pl
mobi epub
30.66 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32.27 zł empik.pl
mobi epub
32.27 zł ibuk.pl
mobi epub
32.27 zł virtualo.pl
mobi epub
37.80 zł woblink.pl
mobi epub
37.80 zł publio.pl

E-booki podobne do "Bogowie wojny"