ISBN:9788323141150

Świat z perspektywy sztuki, sztuka w perspektywie świata. Wyzwania współczesnej edukacji artystycznej. Tom 1

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Powołanie cyklu monografii poświęconych szeroko rozumianej kulturze, sztuce oraz edukacji artystycznej jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia forum wymiany poglądów i opinii. Jego głównym celem jest zebranie i upowszechnienie w postaci artykułów współczesnych koncepcji, analiz, wyników badań,metod pracy utrwalających dorobek środowiska naukowo-artystycznego, a także ukazanie ogółowi społeczeństwa znaczenia edukacji artystycznej.

Tematem przewodnim pierwszego tomu jest kultura wizualna. Monografia pokazuje różne konteksty obrazowania we współczesnej kulturze. Jednym z nich jest kultura wizualna postrzegana w perspektywie sztuki,związana z dziedziną sztuk pięknych, odbieranych przez zmysł wzroku i koncentrująca się na zjawiskach odnoszonych do nowych technologii i specyfiki ponowoczesnej widzialności. Z kolei kultura wizualna postrzegana w perspektywie edukacyjnej związana jest z analizą środowiska wizualnego człowieka wraz z całym obszarem cyberprzestrzeni, nowych technologii i sztuki pod kątem inicjowania procesu alfabetyzacji wizualnej.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 15.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
19.00 zł litres.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
15.20 zł ibuk.pl
pdf
16.10 zł zinamon.pl
pdf
16.16 zł vagabook.pl
pdf
16.91 zł swiatebookow.pl
pdf
17.52 zł gandalf.com.pl

E-booki podobne do "Świat z perspektywy sztuki, sztuka w perspektywie świata. Wyzwania współczesnej edukacji artystycznej. Tom 1"