ISBN:9788324169269

Cezar

Autor: Kamil Kuraszkiewicz

Wydawnictwo: Amber

Oszczędzasz: 28%

Charyzmatyczny mąż stanu, który uczynił Rzym największą potęgą, militarny geniusz, który odniósł najbardziej spektakularne zwycięstwa w dziejach, utalentowany orator, pisarz i prawodawca – Gajusz Juliusz Cezar pozostaje do dziś najsłynniejszym z Rzymian.
Przeszedł do historii jako wódz i polityk. Pokonał Germanów, podbił Galię w błyskotliwych kampaniach, jako pierwszy na czele armii przeprawił się przez kanał La Manche i dwukrotnie najechał Brytanię, wsławił się oblężeniem i zdobyciem Alezji, krwawo tłumiąc bunt Galów pod wodzą Wercyngetoryksa. Z nic nieznaczącej postaci stał się człowiekiem tak potężnym, że sięgnął po jedynowładztwo, obalając Republikę. W chwili śmierci – równie spektakularnej, jak jego życie – był władcą niemal całego znanego świata.
W monumentalnej biografii wybitny historyk Adrian Goldsworthy rekonstruuje dramatyczne losy Cezara: od rozpoczętej w wieku szesnastu lat kariery politycznej, przez wojnę domową i dyktaturę, po zdobycie pozycji faktycznego władcy imperium i tragiczne idy marcowe. Odsłania również mniej znane, często sensacyjne epizody: grożącą młodemu Cezarowi egzekucję za bunt przeciwko Sulli i niezliczone romanse, wśród nich ten najgłośniejszy – z piękną i tajemniczą Kleopatrą.
Cezar uciekinier, więzień, buntownik, wódz, dyktator, mąż, ojciec, kochanek – barwna biografia, którą czyta się jak emocjonującą powieść, ukazuje wiele twarzy człowieka, który zmienił oblicze Rzymu i cywilizacji.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 35.67 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
35.67 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 32.52 zł
(dla stałych klientów)
36.13 zł ebookpoint.pl
mobi epub
38.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  25.51 zł
w programie Nexto Premium
39.53 zł nexto.pl
mobi epub
40.38 zł swiatebookow.pl
mobi epub
42.51 zł empik.pl
mobi epub
42.51 zł virtualo.pl
mobi epub
42.51 zł ibuk.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
42.51 zł legimi.com
mobi epub
49.80 zł publio.pl
mobi epub
49.80 zł woblink.pl

Kamil Kuraszkiewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Cezar"