Wyrok sądu I instancji w polskim procesie karnym

Autor: Miłosz Kościelniak-Marszał

Wydawnictwo: C.H. Beck

Niniejsza pozycja stanowi pierwszą od blisko ćwierćwiecza próbę całościowego przedstawienia zagadnień związanych z problematyką budowy i charakteru wyroków wydawanych w procesie karnym przez sąd orzekające w pierwszej instancji.

Publikacja kierowana jest zarówno do pracowników naukowych zajmujących się zagadnieniami z zakresu procedury karnej oraz osób wykonujących zawody związane ze stosowaniem prawa karnego, w szczególności sędziów, adwokatów, prokuratorów, oraz radców prawnych.

Teoretycy procesu znajdą w niej zestawienie poglądów na temat przedmiotu procesu karnego oraz zupełnie nowatorskie podejście do wyroku traktowanego jako substrat czynności procesowej. Praca porządkuje przy tym nasuwające się na tle wyroków i wyrokowania kwestie, które dotąd nie były przedmiotem zbiorczej analizy.

Praktyków zainteresują natomiast kwestie związane z określeniem podmiotu i przedmiotu postępowania, a także zasadami korygowania lub uzupełniania wyroków. Dla tej grupy przydatne okaże się wykazanie prawo kształtującego charakteru niektórych rozstrzygnięć w sprawach karnych, czego skutkiem jest ograniczeniem samodzielności jurysdykcyjnej sądu orzekającego w innej sprawie karnej. W pracy zaprezentowano także nowatorską koncepcje co do charakteru uzasadnienia wyroku, a co za tym idzie – wzbogacania go o wątki, które nie były podniesione podczas narady nad wyrokiem. Przedstawiono również propozycje usprawnienia procesu karnego, proponując rozważenie akceptacji – w ograniczonym zakresie – ustaleń alternatywnych jako podstawy faktycznej rozstrzygnięcia.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.50 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 91,09

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 81,98 zł
(dla stałych klientów)
91,09 zł ebookpoint.pl
pdf
91,19 zł gandalf.com.pl
pdf
92,65 zł ibuk.pl
pdf
98,10 zł ravelo.pl
pdf
103,50 zł zinamon.pl
pdf
  65,40 zł
w programie Nexto Premium
103,55 zł nexto.pl
pdf
103,55 zł swiatebookow.pl
pdf
109,00 zł legimi.com
pdf
109,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Wyrok sądu I instancji w polskim procesie karnym"