ISBN:9788326447341

Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później

Autor: Ewa Łętowska, Krzysztof Sobczak

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Książka Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później, to seria rozmów z prof. Ewą Łętowską będącą inicjatorem i uczestnikiem dyskusji nad prawem i praworządnością w Polsce, prowadzonych na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. To także próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego burzliwe spory toczące się od ponad dwudziestu lat, jak te o zasady nauczania religii w szkole, o kształt i zakres prawa do aborcji, o wpływ lustracji na rozwój demokracji, o wciąż nadmierne stosowanie instytucji tymczasowego aresztowania czy tłok w polskich więzieniach, są wciąż tak żywe, a prawnikom i politykom nadal nie udaje się znaleźć rozwiązania tych problemów.

Jest w tych rozmowach również trochę aktualnej publicystyki (m.in. na temat umowy ACTA czy rejestracji osławionego zakazu "pedałowania"), ale opatrzonej solidnym komentarzem prawnym - wynikiem ogromnej wiedzy i ponad 50-letniej praktyki prawnej prof. Łętowskiej. A ponieważ formułuje je ona w swoim stylu, czyli ze swadą, a czasem wręcz ze sporym ładunkiem emocji, nie jest to jeszcze jeden "komentarz do kodeksu". Tym niemniej wiele z zawartych w książce opinii nadawać się będzie do cytowania także w publikacjach naukowych.

Adresaci:
Ta książka to ważna i interesująca lektura zarówno dla prawników, jak i wszystkich, których ciekawią przemiany zachodzące w Polsce i polskim prawie.Ewa Łętowska - profesor doktor habilitowany nauk prawnych (Instytut Nauk Prawnych PAN), doktor honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Pedagogicznej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie; członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, członek korespondent Polskiej Akademii Umiejętności; pierwszy polski Rzecznik Praw Obywatelskich (1987-1992), sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego (1999-2002) i Trybunału Konstytucyjnego (2002-2011). Członek Komitetu Helsińskiego, Académie de Droit Comparé w Paryżu. W 1995 r. nagrodzona przez Fundację Friedricha Eberta (Human Rights 1994) w Bonn za działalność w zakresie ochrony praw człowieka i umacnianie zasad państwa prawa. Uhonorowana Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski z Gwiazdą oraz medalem Zasłużony dla Tolerancji przyznawanym przez Fundację Ekumeniczną. Autorka publikacji naukowych (prawo cywilne, konstytucyjne, prawa człowieka), zajmuje się także eseistyką i publicystyką prawniczą (felietony w "Gazecie Prawnej" oraz "Europejskim Przeglądzie Sądowym"). Jest również cenioną recenzentką muzyki poważnej, autorką książek i publikacji publicystycznych z tego zakresu oraz licznych wypowiedzi w programach radiowych i telewizyjnych.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 27.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
28.91 zł ebuczek.pl
epub pdf
  19.98 zł
w programie Nexto Premium
30.97 zł nexto.pl
epub pdf
33.30 zł virtualo.pl
pdf
27.20 zł ibuk.pl
pdf
28.22 zł vagabook.pl
pdf
28.56 zł litres.pl
pdf
29.94 zł gandalf.com.pl
pdf
30.60 zł zinamon.pl

Ewa Łętowska - inne e-booki

Krzysztof Sobczak - inne e-booki

E-booki podobne do "Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później"