Ustawa o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce. Komentarz

Autor: Tadeusz J. Zieliński Andrzej Czohara

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 324

Opłacalność: 41.39 zł/100 stron

Publikacja stanowi pierwszy na rynku wydawniczym komentarz do ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej,wyjaśniający postanowienia ustawy w kontekście powszechnie obowiązujących przepisów prawa i uwzględniający orzecznictwo sądowe oraz literaturę przedmiotu.

Akt ten wyróżnia się swą specyfiką na tle uchwalonych po zmianie ustroju państwa w 1989 r. ustaw indywidualnych normujących sytuację prawną poszczególnych kościołów i innych związków wyznaniowych w Polsce. Jednocześnie budzi on szerokie zainteresowanie, zwłaszcza ze względu na regulowanie przezeń spraw majątkowych żydowskich wyznaniowych osób prawnych oraz wolności wykonywania judaistycznych praktyk religijnych. Uregulowanie kwestii majątkowych określone w ustawie z 1997 r. wzbudza wielkie zainteresowanie osób będących w posiadaniu mienia pożydowskiego, jak i obecnych oraz potencjalnych wnioskodawców postępowań restytucyjnych.

Adresaci: Komentarz jest skierowany w szczególności do przedstawicieli zawodów prawniczych, pracowników samorządu terytorialnego i administracji rządowej, wykładowców i studentów prawa, administracji, nauk humanistycznych i innych dyscyplin nauki, a także przedstawicieli podmiotów będących w posiadaniu dawnego mienia żydowskiego oraz zabiegających o zwrot nieruchomości żydowskich.

Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.74 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 134,10

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
141,55 zł swiatebookow.pl
epub pdf
  89,40 zł
w programie Nexto Premium
141,55 zł nexto.pl
epub pdf
149,00 zł legimi.com
epub
134,10 zł ravelo.pl
epub
134,10 zł zinamon.pl
epub
141,55 zł ibuk.pl

E-booki podobne do "Ustawa o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce. Komentarz"