Zarządzanie zasobami ludzkimi w administracji publicznej. Ocena i rozwój członków korpusu służby cywilnej

Autor: Małgorzata Sidor-Rządkowska

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 252

Opłacalność: 18.99 zł/100 stron

W książce zaprezentowano uwarunkowania prawne oraz aktualny stan wiedzy na temat nowoczesnego HR. Szczegółowo omówiono w niej m.in.:
 • specyfikę zarządzania zasobami ludzkimi w administracji publicznej,
 • pojecie służby cywilnej,
 • system ocen okresowych w korpusie służby cywilnej,
 • zagadnienia tworzenia indywidualnych programów rozwoju zawodowego (IPRZ),
 • metody wspierania rozwoju zawodowego, w tym szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, e-learning, coaching, mentoring, samodoskonalenie pracowników,
 • problematykę zarządzania kompetencjami,
 • standardy zarządzania zasobami ludzkimi w służbie cywilnej.
 • Ważną częścią książki są studia przypadków - przykłady dobrych praktyk pochodzące z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Głównego Urzędu Statystycznego oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

  "Jest to pierwsza na rynku pozycja monograficzna poświęcona tematyce ocen i rozwoju zawodowego w administracji publicznej. [...\ Dzięki licznym doświadczeniom autorki związanym z ZZL w podmiotach biznesowych, zawiera ona wiele cennych wskazówek, które mogą być źródłem inspiracji dla urzędów administracji publicznej. Duża zaleta jest również fakt, ze oceny rozwiązań funkcjonujących w służbie cywilnej [...\ bazują na solidnej argumentacji i są wolne od funkcjonujacych stereotypów. [...\ Nie mam wątpliwości, ze ta pozycja stanie się istotna pomocą nie tylko dla pracowników kadr, ale także menedżerów w administracji publicznej, chcących zdobyć wiedze na temat nowoczesnego ZZL. [...\ Wiele z zawartych w niej wskazówek praktycznych, pomimo istnienia odmiennych uwarunkowań prawnych, będzie użytecznych także dla pracowników administracji publicznej niewchodzącej w zakres służby cywilnej - np. samorządów oraz administracji państwowej".

  Wojciech Zielinski,
  zastępca dyrektora Departamentu Służby Cywilnej KPRM


Najlepsza cena: Świat Ebooków
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 47,85

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
47,85 zł swiatebookow.pl
epub pdf
48,39 zł gandalf.com.pl
epub pdf
  27,70 zł
w programie Nexto Premium
50,37 zł nexto.pl
epub pdf
59,00 zł legimi.com
epub pdf
59,00 zł virtualo.pl

Małgorzata Sidor-Rządkowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Zarządzanie zasobami ludzkimi w administracji publicznej. Ocena i rozwój członków korpusu służby cywilnej"