ISBN:9788326836817

Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia

Autor: Magdalena Grzebałkowska

Wydawnictwo: Agora

Stron: 480

Opłacalność: 4.98 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

O KSIĄŻCE „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”; AUTOR: Magdalena Grzebałkowska; WYDAWNICTWO: Agora [e-book w formatach epub i mobi]:

Trzyletni Arthur trafia do domu dziecka, gdzie będzie wychowywany na idealnego nazistę. Lilia w łagrze pokocha Stalina, choć jest córką wrogów narodu. Mały Minoru, Amerykanin japońskiego pochodzenia, pozna życie za drutami, choć żyje w kraju wolności. Czy Jose Maria, którego rodzice odsyłają z pogrążonej w krwawym konflikcie Hiszpanii, w Związku Radzieckim znajdzie raj? A może i tam w końcu dopadnie go wojna?
By dotrzeć do ostatnich świadków największego konfliktu w dziejach świata, Magdalena Grzebałkowska wyruszyła m.in. do Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i w najodleglejsze krańce dawnego Gułagu. Opisuje wstrząsające historie tych, którzy żyją wśród nas – małych partyzantów, dzieci pułków i nastoletnich powstańców warszawskich. W Kazachstanie spotyka dziewczynkę – dziś ponad 80-letnią – której wojna zabrała wiedzę o tym kim jest, skąd pochodzi i jakie były losy jej rodziców. Reporterka chce jej pomóc odzyskać pamięć. A nam wszystkim pomaga zrozumieć, dlaczego wydarzenia sprzed tylu lat wciąż są tak żywe i wpływają na naszą codzienność.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 23.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
23.90 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
31.99 zł publio.pl
mobi epub pdf
33.99 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
35.99 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
od 35.99 zł
(dla stałych klientów)
39.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
39.99 zł bezdroza.pl
mobi epub
25.90 zł empik.pl
mobi epub
36.00 zł swiatksiazki.pl

Magdalena Grzebałkowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia"