„Ten wciągający, pobudzający do myślenia thriller rodzi niepokojące pytania o naturę opowieści, które tworzymy na własny użytek, by nadać światu sens. Willingham potwierdza, że jest pisarką, którą warto obserwować”.
PUBLISHERS WEEKLY

Rok temu życie Isabelle Drake zmieniło się na zawsze. W środku nocy jej synek Mason został uprowadzony z kołyski, gdy ona i jej mąż spali w pokoju obok. Co gorsza, bez żadnych wyraźnych tropów sprawa szybko utknęła w martwym punkcie. Ale Isabelle nie spocznie, dopóki nie odnajdzie Masona. Dosłownie.
Bo jeśli nie liczyć chwil, w których udaje jej się zapaść w płytki półsen albo na chwilę straci przytomność, Isabelle Drake nie spała od roku. Jej życie kręci się wokół poszukiwań, ale przecież nie da się funkcjonować w ten sposób bez końca. Isabelle zgadza się więc udzielić wywiadu dla podcastu o tematyce kryminalnej. Ma nadzieję, że w ten sposób dotrze do nowych świadków, a może ktoś zwróci jej uwagę na wcześniej przeoczony szczegół.
Ale wścibskie pytania o przeszłość tylko pogarszają sprawę, a nerwy w połączeniu z głębokim wyczerpaniem sprawiają, że Isabelle zaczyna wątpić we własną wersję wydarzeń.

Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy, kiedy Mason zniknął?
Komu można jeszcze zaufać?
I przede wszystkim: czy Isabelle może zaufać sobie?

„«Tyle groźnych miejsc» dotyka tematyki wyniszczających rodzinnych sekretów, trudów wczesnego macierzyństwa i kłamstw, które opowiadamy nie tylko innym, ale także sobie. Jak szalona przewracałam strony tej pełnej niespodziewanych zwrotów akcji powieści.
SARAH PEARSE

Fragment powieści „Tyle groźnych miejsc”:
Dzisiaj: dzień trzysta sześćdziesiąty czwarty.
Trzysta sześćdziesiąt cztery doby od ostatniej przespanej nocy. To niemal dziewięć tysięcy godzin. Pięćset dwadzieścia cztery tysiące minut. Trzydzieści jeden milionów sekund.
Albo, jeśli liczyć w przeciwnym kierunku, pięćdziesiąt dwa tygodnie. Dwanaście miesięcy.
Cały rok bez jednej nocy odpoczynku.
Cały rok brnęłam przez życie w nieprzytomnym półśnie. Cały rok rankiem odzyskiwałam świadomość w kolejnym obcym pokoju, kolejnym budynku, nie pamiętając, kiedy i jak tam trafiłam.
Cały rok tabletek nasennych, kropli do oczu i litrów kofeiny. Drżących palców i opadających powiek. Wyjątkowo bliskiej znajomości z nocą.
Cały rok, odkąd odebrano mi Masona, a ja wciąż nie jestem ani trochę bliżej prawdy. (ciąg dalszy ebooka w pełnej wersji książki)

***
Stacy Willingham – autorka thrillerów psychologicznych, która każdą swoją książką zachwyca kolejnych czytelników i krytyków. Zanim zadebiutowała jako pisarka, pracowała jako copywriterka i tworzyła strategie dla agencji marketingowych. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Georgii i studia magisterskie z literatury na College of Art and Design w Savannah. Mieszka w Charleston w Karolinie Południowej z mężem Brittem i psem Mako.
W 2023 roku w tłumaczeniu na język polski ukazała się jej debiutancka powieść „Błyski w mroku” (przekład: Martyna Trykozko), która zyskała świetne recenzje wśród polskich czytelniczek i czytelników.

Jak przeczytać ebook „Tyle groźnych miejsc”?
• w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie (iOS, Android),
• na czytniku ebooków typu Kindle, PocketBook, inkBook itp.,
• na komputerze – w darmowych programach Calibre, Adobe Digital Editions,
• w przeglądarce internetowej – np. Firefox z dodatkiem EPUBReader.
Po zakupie ebook pobierzesz w formacie epub i mobi.