ISBN:9788327726438

Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli źródłem odnowy Kościoła

Autor: red. Wacław Królikowski SJ

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Stron: 208

Opłacalność: 10.56 zł/100 stron

Oszczędzasz: 52%

W 2020 roku mija czterdzieści lat od pierwszego Kursu Duchowości Ignacjańskiej, który został zorganizowany w Domu Rekolekcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach i który zapoczątkował piękną tradycję odbywających się do dziś corocznych spotkań poświęconych głównie „Ćwiczeniom duchowym” św. Ignacego Loyoli. Książka zawiera dziewięć dotąd niepublikowanych referatów wygłoszonych właśnie podczas owego pierwszego kursu.

Prelegenci mówili wówczas między innymi o przemianach cywilizacyjnych i społecznych drugiej połowy XX wieku, które warunkują posługę Kościoła, o sytuacji Kościoła posoborowego, w tym również w Polsce, o „Ćwiczeniach duchowych” jako drodze wyzwolenia człowieka i świata czy o teologii i duchowości Towarzystwa Jezusowego. Dzięki lekturze książki czytelnik nieznający duchowości ignacjańskiej może się też zapoznać z najważniejszymi rysami osobowości św. Ignacego Loyoli oraz z jego „Ćwiczeniami”.

I choć niektóre z publikowanych referatów opisują sytuację sprzed czterdziestu lat, a inne były kierowane przede wszystkim do współbraci jezuitów, to jednak nic nie straciły na aktualności. Podejmują one bowiem zasadnicze problemy wiary, modlitwy, miłości Boga i ludzi oraz wierności Kościołowi, mogą więc stanowić inspirację dla wszystkich czytelników także dziś.

Najlepsza cena: Wydawnictwo WAM
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 3 ofert ebooków od 21.97 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
21.97 zł wam.pl
mobi epub
26.66 zł woblink.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
40.94 zł legimi.com

red. Wacław Królikowski SJ - inne e-booki

E-booki podobne do "Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli źródłem odnowy Kościoła"