Oblubienice wojny

Autor: Helen Bryan

Wydawnictwo: Editio

Stron: 408

Opłacalność: 6.36 zł/100 stron

Pięć młodych kobiet, które różniło prawie wszystko – pochodzenie, status majątkowy, wykształcenie, wyznawana religia -  a połączyło je wspólne doświadczanie trudów życia w ogarniętej wojną Anglii.

Przyjaźń zrodzona ponad podziałami i wykuta w ogniu codziennej walki o życie, przetrwała lata.

 

Zrządzeniem losu dziewczyny znalazły się w małej wiosce Crowmarsh Priors, gdzieś w południowo-wschodniej Anglii. Alice, Elsie, Tanni, Evangeline i Frances, choć tak się od siebie różnią, wspólnie walczą z przeciwnościami losu i ograniczeniami, jakie narzuca im życie w cieniu II wojny światowej.

Bohaterki stawiają czoła kolejnym trudnościom — pomagają ludziom ewakuowanym z zagrożonego Londynu, przeżywają nocne naloty. Muszą także poradzić sobie z codzienną pracą, która po wyjeździe mężczyzn na front spadła na ich barki. Oblubienice wojny to obraz II wojny światowej widzianej z perspektywy ludności cywilnej, a zwłaszcza kobiet i dzieci, które muszę sprostać nowej wojennej rzeczywistości, a w codziennych pracach zastąpić nieobecnych mężczyzn.

Młode bohaterki powieści nie ograniczają się do codziennej walki o własne przetrwanie, ale coraz bardziej angażuje się w działania okołowojenne. Przeżywają miłości i frustracje, wiodą je lęk i nadzieja. Kiedy po pięćdziesięciu latach cztery z nich spotykają się ponownie, postanawiają z odwagą spojrzeć w oczy prawdzie sprzed lat i pomścić niewinną śmierć...

 

Nic nie zdołało rozerwać więzi przyjaźni i lojalności wykutych w wojennych czasach.

 


Helen Bryan urodziła się w Stanach Zjednoczonych, w Wirginii, dorastała w Tennessee, a od wielu lat mieszka w Londynie. Pracowała jako prawniczka i napisała obsypaną nagrodami biografię Marthy Washington. Do napisania Oblubienic wojny zainspirowały ją „prawdziwe historie z czasów wojny, opowiedziane przez rodzinę i przyjaciół ze Stanów Zjednoczonych i z Anglii, oraz mało znane historie odważnych młodych kobiet, które przyłączyły się do Kierownictwa Operacji Specjalnych, założonego przez Churchilla”. Oblubienice wojny to jej pierwsza powieść.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 25,93

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
od 23,34 zł
(dla stałych klientów)
25,93 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
39,90 zł empik.pl

E-booki podobne do "Oblubienice wojny"