ISBN:9788328322400

Oblubienice wojny

Autor: Helen Bryan

Wydawnictwo: Editio

Stron: 408

Opłacalność: 4.89 zł/100 stron

Pięć młodych kobiet, które różniło prawie wszystko – pochodzenie, status majątkowy, wykształcenie, wyznawana religia -  a połączyło je wspólne doświadczanie trudów życia w ogarniętej wojną Anglii.

Przyjaźń zrodzona ponad podziałami i wykuta w ogniu codziennej walki o życie, przetrwała lata.

 

Zrządzeniem losu dziewczyny znalazły się w małej wiosce Crowmarsh Priors, gdzieś w południowo-wschodniej Anglii. Alice, Elsie, Tanni, Evangeline i Frances, choć tak się od siebie różnią, wspólnie walczą z przeciwnościami losu i ograniczeniami, jakie narzuca im życie w cieniu II wojny światowej.

Bohaterki stawiają czoła kolejnym trudnościom — pomagają ludziom ewakuowanym z zagrożonego Londynu, przeżywają nocne naloty. Muszą także poradzić sobie z codzienną pracą, która po wyjeździe mężczyzn na front spadła na ich barki. Oblubienice wojny to obraz II wojny światowej widzianej z perspektywy ludności cywilnej, a zwłaszcza kobiet i dzieci, które muszę sprostać nowej wojennej rzeczywistości, a w codziennych pracach zastąpić nieobecnych mężczyzn.

Młode bohaterki powieści nie ograniczają się do codziennej walki o własne przetrwanie, ale coraz bardziej angażuje się w działania okołowojenne. Przeżywają miłości i frustracje, wiodą je lęk i nadzieja. Kiedy po pięćdziesięciu latach cztery z nich spotykają się ponownie, postanawiają z odwagą spojrzeć w oczy prawdzie sprzed lat i pomścić niewinną śmierć...

 

Nic nie zdołało rozerwać więzi przyjaźni i lojalności wykutych w wojennych czasach.

 


Helen Bryan urodziła się w Stanach Zjednoczonych, w Wirginii, dorastała w Tennessee, a od wielu lat mieszka w Londynie. Pracowała jako prawniczka i napisała obsypaną nagrodami biografię Marthy Washington. Do napisania Oblubienic wojny zainspirowały ją „prawdziwe historie z czasów wojny, opowiedziane przez rodzinę i przyjaciół ze Stanów Zjednoczonych i z Anglii, oraz mało znane historie odważnych młodych kobiet, które przyłączyły się do Kierownictwa Operacji Specjalnych, założonego przez Churchilla”. Oblubienice wojny to jej pierwsza powieść.

Najlepsza cena: Editio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 19.95 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
19.95 zł editio.pl
mobi epub pdf
od 17.96 zł
(dla stałych klientów)
19.95 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
23.94 zł sensus.pl
mobi epub pdf
23.94 zł onepress.pl
mobi epub pdf
31.92 zł septem.pl
mobi epub pdf
39.90 zł publio.pl
mobi epub pdf
39.90 zł virtualo.pl
mobi epub
39.90 zł empik.pl

E-booki podobne do "Oblubienice wojny"