ISBN:9788328322769

jQuery w akcji. Wydanie III

Autor: Bear Bibeault, Yehuda Katz, Aurelio De Rosa

Wydawnictwo: Helion

Stron: 528

Opłacalność: 9.27 zł/100 stron

Jeśli znasz choćby podstawy JavaScriptu i chciałbyś możliwie szybko nabrać biegłości w posługiwaniu się jQuery, ta książka jest dla Ciebie. Wobec rosnącego znaczenia JavaScriptu w tworzeniu aplikacji internetowych umiejętność posługiwania się jQuery staje się bardzo ważnym atutem na rynku pracy, gdyż lekka biblioteka jQuery znacząco ułatwia kodowanie w JavaScripcie. Dzięki niej programiści nie muszą już ręcznie zarządzać obsługą selektorów CSS czy nawigacją w modelu DOM, a praca nad animacjami stała się o wiele łatwiejsza. Co ważne, projekt ten wciąż się rozwija: w bibliotece jQuery 3 dodano kolejne funkcje, które sprawiły, że praca projektanta aplikacji internetowych stała się bezproblemowa i efektywna.

Dzięki tej książce poznasz:

  • budowę, przeznaczenie i zasady funkcjonowania biblioteki jQuery
  • nowe praktyczne możliwości biblioteki jQuery 3
  • model DOM i obsługę zdarzeń
  • sposoby tworzenia animacji i inne efekty związane z szatą graficzną aplikacji
  • technologię Ajax i podstawy jej obsługi
  • sposoby na testy jednostkowe i poprawę wydajności kodu

Ten zwięzły przewodnik nauczy Cię płynnie realizować zadania, które pojawiają się prawie zawsze podczas tworzenia aplikacji internetowych. Dowiesz się, jak nawigować w obrębie modelu DOM, obsługiwać zdarzenia, tworzyć dodatki do jQuery i żądania Ajax, a nawet przeprowadzać testy jednostkowe kodu. Oczywiście, nie zabrakło tu rzeczywistych przykładów kodu, ilustrujących każde omawiane zagadnienie. Ponadto niniejsze wydanie rozbudowano o rozdziały, w których omówiono współdziałanie jQuery z innymi narzędziami i środowiskami, a także budowę nowoczesnych aplikacji z jedną stroną w środowisku Backbone.js.

Poznaj jQuery, korzystaj z tej biblioteki i ciesz się możliwościami jakie daje!

 


Bear Bibeault — programuje od ponad trzydziestu lat. Uzyskał dwa stopnie naukowe z dziedziny elektrotechniki, jest też współautorem licznych książek dotyczących programowania.
Yehuda Katz — od wielu lat angażuje się w projekty związane z oprogramowaniem open source. Jest jednym z pierwszych twórców biblioteki jQuery oraz współtwórcą środowiska Ember.js.
Aurelio De Rosa — jest doświadczonym projektantem aplikacji internetowych i członkiem zespołu rozwijającego bibliotekę jQuery. Tworzy oprogramowanie internetowe z wykorzystaniem stosu WAMP oraz języków HTML5, CSS3, Sass, JavaScript i PHP.

Najlepsza cena: Helion
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 3 ofert ebooków od 48.95 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
48.95 zł helion.pl
mobi epub pdf
od 48.06 zł
(dla stałych klientów)
53.40 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
89.00 zł virtualo.pl

Bear Bibeault - inne e-booki

E-booki podobne do "jQuery w akcji. Wydanie III"