ISBN:9788360000786

Furie i inne groteski

Autor: Marcin Szczygielski

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik

Stron: 304

Opłacalność: 5.24 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 15.92 zł.

Oszczędzasz: 36%

SPRZEDAŻ OD 02-11-2011!

Co łączy emerytowaną pracownicę Służb Bezpieczeństwa, frywolną ekskierowniczkę domu pracy twórczej w Zakopanem oraz neurotyczną starą pannę?

Przede wszystkim więzy krwi. Życie trzech sióstr zatoczyło krąg - po kilkudziesięciu latach znów zamieszkały razem w tym samym niewielkim domku pod Warszawą, z którego wyruszyły w świat. Wszystkie ponosiły w życiu dotkliwe porażki, więc przeszłość rozpamiętują z rozgoryczeniem, trudno też im zaakceptować błyskawicznie zmieniającą się teraźniejszość. Świat najstarszej Teresy legł w gruzach wraz z upadkiem socjalizmu. Emilia wspomina swoje liczne podboje miłosne, ale żaden ze związków nie przetrwał, więc dziś czuje się samotna. Najmłodsza Barbara marzyła o lepszym życiu, ale zabrakło jej silnej woli, by plany przybrały realny kształt.

Wydaje się, że nic już ich nie czeka, jednak gdy mały domek pada ofiarą włamywacza, a policja okazuje się bezsilna, trzy siostry biorą sprawiedliwość we własne ręce. Zastawiają pułapkę i chwytają złodzieja. Uwięziony chłopak jest zdany na ich łaskę i niełaskę. Staje się ofiarą sióstr, ale jego obecność w małym domku działa także niczym katalizator wyzwalający prawdę. Przed tą jednoosobową widownią, nie do końca świadomie, siostry rozpoczynają spowiedź, podczas której latami utrzymywane w sekrecie rodzinne tajemnice, jedna po drugiej, wychodzą na jaw...

Trzy dramaty: "Furie", "Wydmuszka" oraz "Berek, czyli upiór w moherze", w których nie brak błyskotliwych, zabawnych dialogów, bezkompromisowego, czasami czarnego humoru, brawurowej, pełnej zaskakujących zwrotów akcji i wyraziście nakreślonych, pełnokrwistych postaci.

A jednak jest to przejmujący obraz pokolenia, które uwięzione przez pół wieku w świecie fałszywych wartości przegrało swoje życie. Czy do końca? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziemy w najnowszej książce Marcina Szczygielskiego "Furie i inne groteski"

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 15.92 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
15.92 zł inverso.pl
mobi epub
17.71 zł swiatebookow.pl
mobi epub
18.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
19.90 zł legimi.com
mobi epub
21.25 zł virtualo.pl
mobi epub
  14.94 zł
w programie Nexto Premium
23.16 zł nexto.pl
mobi epub
24.90 zł publio.pl
pdf
24.90 zł woblink.pl

Marcin Szczygielski - inne e-booki

E-booki podobne do "Furie i inne groteski"