ISBN:9788361549222

Nieznana saga o Władysławie Warneńczyku

Autor: Jordan Mihov

Wydawnictwo: e-bookowo

Stron: 40

Opłacalność: 87.4 zł/100 stron

Oszczędzasz: 8%

Autor tej książki urodził się w drugiej połowie XX wieku w Warnie.
Tam też ukończył i jest absolwentem Instytutu Turystyki Międzynarodowej.
Tu również zdobył umiejętność posługiwania się językiem polskim i angielskim. W latach 1981–1983 specjalizował się w problematyce Niemiec Wschodnich (byłej NRD), by później osiedlić się w Polsce.
Obecnie mieszka w Londynie i tam prowadzi badania na temat życia słowiańskiego króla Władysława, który walczył o wolność narodu bułgarskiego.

„Zwłaszcza mieszkańcy Warny są wdzięczni królowi i pielęgnują pamięć o nim. Na jego cześć, jego imieniem nazwany jest jeden z głównych bulwarów w mieście. Istniał tam również klub sportowy «Władysław», a w 1935 roku zbudowano Park Muzeum, który być może jest jednym z największych zabytków słowiańskiego braterstwa wojennego w Europie.
Pragnąc osobiście sprawdzić krążące od lat pogłoski i legendy o królu Władysławie, autor tej publikacji zwiedził portugalską wyspę Maderę, która znana jest nie tylko ze swoich słynnych win i egzotycznej przyrody, ale również jako skarbiec pamięci o polskim szlachcicu i możnowładcy, zwanym tutaj także Henrique Alemao” – fragment przedmowy

Najlepsza cena: Świat Ebooków
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 3 ofert ebooków od 34.96 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
34.96 zł swiatebookow.pl
pdf
  22.80 zł
w programie Nexto Premium
35.34 zł nexto.pl
pdf
37.99 zł publio.pl

E-booki podobne do "Nieznana saga o Władysławie Warneńczyku"