ISBN:9788362247042

Człowiek z Palermo

Autor: Filip Onichimowski

Wydawnictwo: Janka

Stron: 256

Opłacalność: 3.96 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

Człowiek z Palermo wpisuje się w ten nurt literatury, który daje diagnozę rzeczywistości, ale nie lekceważy potrzeb czytelnika. Onichimowski buduje świat pełen napięcia i grozy, fascynującej maskarady, świat łatwych podziałów na dobro i zło, ale niełatwych wyborów. Zasadniczo akcja toczy się współcześnie w Olsztynie, ale jej dramatyzm rodzi się przede wszystkim ze zderzenia tego, co swojskie, i tego, co światowe. Tego, co przaśne, niewydarzone i wulgarne, z tym, co wytęsknione i święte.

Bohater powieści czyni niestandardowy użytek ze swojej inteligencji, której – ku jego frustracji – nikt nie potrzebuje. Poznając rzeczywistość od najciemniejszej strony, owe Sodomy i Gomory naszych wieków, gdzie zbrodnia była i jest takim samym sposobem na życie, jak sprzedawanie samochodów, uczenie w szkole czy projektowanie wnętrz, dochodzi do przekonania, że tylko najlepsi w każdym fachu zgarniają główne nagrody. Zdobywa się więc na wynalazczość dostosowaną do rozpoznanej natury świata i stwarza poczucie przynależności sporej grupie odrzuconych. Okrutne? Okrutne! Ale czy nieprawdziwe?

Książka nominowana do Nagrody Literackiej Warmii i Mazur 2010.

 

Odkąd pamiętam, w człowieku zawsze najbardziej pociągała mnie, fascynowała, ale i odrzucała zarazem mroczna strona jego osobowości. Ta skaza, którą nosi w sobie każdy z nas, którą w mniejszym bądź większym stopniu nabywamy, dorastając i dojrzewając wśród innych ludzi. Skaza, której nie można się pozbyć, a która, choć czasami wydaje się zupełnie niewidoczna, często wywiera decydujący wpływ na los nasz i otaczających nas osób. Równie dobrze potrafi poprowadzić do sukcesu, jak i do całkowitego upadku. W moim zamyśle Człowiek z Palermo nie tyle miał być książką o mafii i gangsterach, ile właśnie o tej skazie, która obecna jest u wszystkich jej bohaterów i determinuje ich losy. To jest książka o skazie każdego z nas.
(od Autora)

Najlepsza cena: Vagabook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 10.15 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
10.42 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
11.55 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
  8.12 zł
w programie Nexto Premium
12.58 zł nexto.pl
mobi epub pdf
13.53 zł swiatebookow.pl
mobi epub
10.15 zł vagabook.pl
mobi epub
10.35 zł ebuczek.pl
mobi epub
10.35 zł ebuczek.pl
mobi epub
od 9.74 zł
(dla stałych klientów)
10.82 zł ebookpoint.pl
mobi epub
11.55 zł empik.pl
mobi epub
13.53 zł litres.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
13.53 zł ibuk.pl
mobi epub
13.53 zł publio.pl
mobi
12.20 zł zinamon.pl
epub
12.20 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Człowiek z Palermo"