ISBN:9788362247332

Wiosna po wiedeńsku

Autor: Katarzyna Targosz

Wydawnictwo: Janka

Stron: 192

Opłacalność: 5.07 zł/100 stron

Oszczędzasz: 28%

Najlepsza Książka na Lato 2014w kategorii Literatura kobieca - Nagroda Jury http://www.granice.pl/kultura,oto-najlepsze-ksiazki-na-lato,5863

„Wiosna” rozpoczyna serię JaneczKa wydawnictwa JanKa. Będą to powieści gatunkowo lżejsze niż dotąd wydawane, przyjemniejsze w lekturze, traktujące o jaśniejszych stronach życia, jakościowo równie dobre.

 

Trudno wyobrazić sobie temperamenty, style życia, poczucie humoru i stosunek do świata bardziej odmienne niż w przypadku Katariny i Leo – artystki i policjanta, głównych bohaterów „Wiosny w Wiedniu”. Ona uwielbia ryzyko, szybciej działa, niż myśli, on jest niezwykle odpowiedzialny, a działania skrupulatnie planuje. Jest przy tym uosobieniem powagi, z którą ona ciągle się zderza, bo ma niezwykły talent do prowokowania. I nie z żadnego babskiego wyrachowania to robi, skąd. Intryga w powieści jest tak skonstruowana, że właśnie ona wskutek wyjątkowo perfidnego zbiegu okoliczności staje się w jednej osobie ofiarą i... główną podejrzaną, którą on musi ścigać. Katarina to stuprocentowe wcielenie kobiecej zmienności. Posmakowała wielkiego sukcesu jako projektantka, ale straciła nagle wenę. Ma wyobrażenie siebie bystrej i kreatywnej, ale panicznie boi się być „tępą owcą”, którą we własnych oczach okazuje się jednak raz po raz. Marzy o idealnej miłości, ale nie gardzi przygodnym seksem, jeśli tylko jest odpowiednio oprawiony.

Już tak pomyślane ramy akcji stwarzają wyśmienite pole dla jej pomysłowego rozwijania. A jest jeszcze gromadka przyjaciół Katariny – ambitnych, oddanych, pomysłowych i mocno zwariowanych. Zaburzona psycholożka Yvonne zamiast pilnie przyswajane teorie zastosować do siebie, gratis i z przejęciem diagnozuje wszystko dookoła. Karol, ta najpiękniejsza, potrafi w najmniej oczekiwanych momentach zaprzeczyć najbardziej popularnemu sądowi o pięknych kobietach. Malarz w depresji Wujo całymi godzinami nie opuszcza zabałaganionego pokoju, ale gumowym uchem wyłapuje sprawnie wszystkie odgłosy Wiednia z przyległościami. A najbarwniejszy/a z nich, Wiktor-Wiktoria, podkreśla swoją zmienioną płeć nie tylko wyrazistym strojem.

Tajemnicą talentu Katarzyny Targosz jest, że żadna z tych postaci – na pierwszy rzut oka tak jaskrawych – pod jej piórem nie staje się karykaturą. Każda budzi szczere rozbawienie, ale i wywołuje sympatię, a nierzadko wzruszenie. Czytelnik więc nie wpada w złośliwą schadenfreude; wyraźnie czuje, że pisarka ilustruje cechy, którymi i on został przez los szczodrze obdarowany.

 

Katarzyna Targosz urodziła się w 1982 roku w Tarnowskich Górach. Z pochodzenia Ślązaczka, z wyboru serca krakowianka, z przypadku mieszkanka Bukowiny Tatrzańskiej.Matka małego górala, a więc i po części góralka. Absolwentka hotelarstwa w SHMS w Caux-sur-Mountreux oraz geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zamiłowania pisarka i fotograf. Los rzucał ją po świecie od Górnego Śląska po alpejskie wioski Szwajcarii. Ale to Wiedeń i Kraków stały się ukochanymi miejscami, a czas w nich spędzony inspiracją dla pierwszych powieści.Uwielbia podróże, niebanalną architekturę, piękne fotografie i wiedeńską spalarnię śmieci.

Najlepsza cena: Świat Ebooków
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 9.74 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
9.74 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
10.35 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
10.77 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
10.82 zł septem.pl
mobi epub pdf
od 9.74 zł
(dla stałych klientów)
10.82 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
11.55 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
  8.12 zł
w programie Nexto Premium
12.58 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 5.24 zł
(dostęp online)
13.53 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
13.53 zł publio.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
13.53 zł legimi.com
mobi epub
11.55 zł empik.pl
mobi
12.20 zł zinamon.pl
epub
12.20 zł zinamon.pl
pdf
12.20 zł zinamon.pl

Katarzyna Targosz - inne e-booki

E-booki podobne do "Wiosna po wiedeńsku"