„Uwaga, chuligani!” (1955) – ciągnęło się za nim od syberyjskiej szkoły po bydgoskie gimnazjum, studia w Moskwie i SPATiF. Dobry, inteligencki dom wydał panicza, który „klnie jak szewc i potrafi pić jak Rosjanin”.
„Trylogia” Sienkiewicza (1969-99) – ściągnął do kin rekordową widownię, pokazując wojnę i miłość. Każdy chciał u niego zagrać, nawet ściętą głowę. To ostatni Mohikanin w stosunkach damsko-męskich – twierdzą kobiety. Umie sprawić, byś poczuł się z nim wyjątkowo.
„Bitwa Warszawska 1920” (2011) – to nie cud, to majstersztyk sztuki wojennej i reżyserskiej, utkany gwiazdami w trójwymiarze, czyli kolejna największa polska superprodukcja jego autorstwa.
Jerzy Hoffman spośród wielu swoich zasług wymienia tylko Członek Rzeczywisty Akademii Sztuki Ukrainy, doktor honoris causa Instytutu Filmowego w Moskwie, Zasłużony dla Kultury Narodowej oraz odznaczenia: Wielki Krzyż Orderu Odrodzenia Polski, 6 nagród Ministerstwa Kultury i Sztuki, 7 Złotych Kaczek, nominacja do Oscara. Jak natomiast mówią o nim przyjaciele, aktorzy, ludzie świata mediów i show-biznesu? Warto sprawdzić, sięgając po niniejszą książkę.