ISBN:9788363662851

Kultura firmy

Autor: ERIC G. FLAMHOLTZ

Wydawnictwo: ICAN Institute

CZY ZNASZ TAJEMNICZY I NIEWIDZIALNY SKŁADNIK SUKCESU FIRMY?

Jak Walmart z małej firmy w Arkansas stał się jednym z największych detalistów na świecie? Jak Starbucks zwiększył przychody ze sprzedaży ze 122 milionów dolarów do ponad 12 miliardów dolarów? Jak Google odebrało potężnemu koncernowi pozycję lidera w przestrzeni internetowej? Za sukcesami tych firm stoi unikalna kultura organizacyjna. Ty też możesz dzięki niej wynieść na wyżyny swoją organizację – i to niezależnie od jej wielkości!

Choć coraz częściej mówi się o strategicznym znaczeniu kultury organizacyjnej, zbyt często jej definicja jest nieuchwytna. Dzięki długoletnim badaniom Flamholtz i Randle opisali to, co dotychczas było intuicyjne – zidentyfikowali i wyjaśnili pięć kluczowych wymiarów kultury organizacyjnej. Są to:

Orientacja na klienta

Orientacja na ludzi

Orientacja procesu

Silne standardy wydajności i odpowiedzialności

Innowacja i otwartość na zmiany

Zrozumienie pojęcia to jednak za mało! Aby zbudować imperium, musisz również wiedzieć, jak powyższymi wymiarami zarządzać. Jest to ważne nie tylko w dużych firmach, ale również w tych mniejszych oraz średnich, które mają aspiracje i chcą się nieustannie rozwijać. Autorzy przedstawili zbiór sprawdzonych praktyk, dzięki którym:

Poznasz sprawdzone rozwiązania z całego świata, które uzmysłowią Ci, w jaki sposób możesz wykorzystać kulturę jako ostateczne źródło trwałej przewagi konkurencyjnej. Dowiesz się, jak możesz skutecznie budować pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów i pracowników – zarówno obecnych, jak i tych przyszłych. Przekonasz się, że dobre zarządzanie kulturą organizacyjną przynosi wymierne korzyści w postaci pieniędzy – tak jak dzieje się to już w znanych i mniej znanych przedsiębiorstwach (od korporacji po małe rodzinne firmy!). Poznasz narzędzia do mierzenia kultury, dzięki czemu zweryfikujesz jaki jest Twój punkt wyjścia i sprecyzujesz konkretne cele do zrealizowania.Zastosujesz sześcioetapowy model zarządzania kulturą organizacyjną jako nieustającym procesem, by z sukcesem budować wyróżniającą się markę firmy.

SIĘGNIJ PO WSKAZÓWKI AUTORÓW I STWÓRZ SWOJĄ NOWĄ, KONKURENCYJNĄ BROŃ!

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

ERIC G. FLAMHOLTZ - inne e-booki

E-booki podobne do "Kultura firmy"