ISBN:9788364343377

Nowele

Autor: Teresa Borowiecka

Wydawnictwo: Witanet

Stron: 140

Opłacalność: 7.45 zł/100 stron

Oszczędzasz: 17%

Do księgarń internetowych trafił ebook będący debiutem literackim Teresy Borowieckiej.
Teresa Borowiecka urodziła się 21 lipca 1950 roku w Bochni. Po trzyletnich studiach z zakresu ekonomiki przedsiębiorstw, rozpoczęła pracę w Zakładzie Energetycznym w Bochni. Po przejściu na emeryturę w 2005 roku zaczęła pisać nowele i utwory wierszowane. Jest mężatką i ma dwie córki.
Zawarte w książce nowele, przedstawiają prawdziwe historie. „Szukam cioci” to historia sześcioletniej dziewczynki, która samotnie podróżowała z Bochni do Krakowa w poszukiwaniu cioci. „Mezalians” to historia prawdziwej miłości, która pomimo wielu przeszkód zakończyła się szczęśliwie. „Niespodziewany organista" to historia wychowanka domu dziecka, który trafił do jednostki wojskowej w Bochni, w celu odbycia zasadniczej służby wojskowej. Dzięki pomocy pewnego kaprala jego życie ulega zmianie. „Macocha" to historia cioci Autorki, której macocha nie lubiła i za wszelką cenę chciała się pozbyć. „Pan mecenas" to historia młodej kobiety, pokrzywdzonej przez los, której udało się znaleźć pomoc u cioci w Świdnicy. „Szwed" to historia młodej panienki po maturze, która miała staroświeckich rodziców. Dzięki pomocy sąsiada wychodzi za mąż za Szweda. Nowela pozwala poznać humorystyczne zachowania jej ojca.
Pozostałe nowele zostały napisane w oparciu o historie opowiedziane przez znajomych. Ich akcja toczy się podczas stanu wojennego.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 10.43 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 9.39 zł
(dla stałych klientów)
10.43 zł ebookpoint.pl
mobi epub
11.75 zł gandalf.com.pl
mobi epub
11.97 zł swiatebookow.pl
mobi epub
12.60 zł empik.pl
mobi epub
12.60 zł virtualo.pl
mobi epub
12.60 zł publio.pl
mobi epub
  8.86 zł
w programie Nexto Premium
13.73 zł nexto.pl
mobi epub
14.76 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Nowele"