Nareszcie jest! Długo wyczekiwana przez czytelników piąta część cyklu uznawanego przez wielu za najlepszą polską literaturę fantasy ostatnich lat.

Deana d’Kllean, niegdyś Pieśniarka Pamięci i mistrzyni miecza, a dziś rządząca pustynnym księstwem wybranka Boga Ognia, stoi na progu wojny. Powstanie niewolników, które wybuchło u południowych granic państwa, zatacza coraz szersze kręgi. Genno Laskolnyk wraz ze swoim czaardanem wolnych jeźdźców wpada w sam środek wojny. Czego szuka wśród niewolników, którzy postanowili zrzucić jarzmo krwawych panów? Tymczasem tysiące mil na północ Czerwone Szóstki trafiają na tajemnicę, która pochłonęła już niejedną ofiarę. Czy odwaga górali ocali im życie?

Meekhan spływa krwią i wydaje się, że nic już nie powstrzyma płomienia, który ogarnia Imperium.

Napisana z rozmachem powieść zachwyca złożonością przedstawionego świata, pomysłowością opisanych wydarzeń i precyzją, z jaką zostały ze sobą połączone liczne wątki i motywy. Wszystko to tworzy niezwykle wiarygodny obraz świata wykreowanego przez Roberta M. Wegnera - obecnie najgłośniejszego polskiego autora fantasy.

„Opowieści z meekhańskiego pogranicza” to barwny, epicki fresk, w którym splatają się losy pełnokrwistych postaci, a ludzkie dramaty sąsiadują z intrygami bogów i tajemnicami sprzed tysięcy lat. Bestsellerowy cykl docenili czytelnicy nie tylko w Polsce, ale i w Rosji, gdzie „Opowieści…” zdobyły nagrodę najlepszej fantasy roku.