Opium

Autor: Geza Csath

Wydawnictwo: PIW

Stron: 384

Opłacalność: 5.56 zł/100 stron

Oszczędzasz: 16%

Był dandysem, maniakiem seksualnym, morfinistą, a wreszcie mordercą i samobójcą. 18 maja ukaże się Opium Gézy Csátha, tom zawierający opowiadania i fragmenty dzienników jednego z najciekawszych pisarzy węgierskich początku XX wieku. Premiera książki odbędzie się podczas Warszawskich Targów Książki, których gościem honorowym są w tym roku Węgry.

Géza Csáth (właśc. József Brenner, 1887–1919) dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Szabadce (dziś Subotica), wojwodińskim miasteczku na południowych kresach Węgier, gdzie krzyżowały się kultury, religie, narodowości. Był prozaikiem, dramatopisarzem, autorem dzienników, które prowadził od dzieciństwa, krytykiem muzycznym, kompozytorem, domorosłym skrzypkiem i pianistą, dobrze zapowiadającym się lekarzem psychiatrą, entuzjastą teorii Freuda. Był także dandysem, maniakiem seksualnym, morfinistą, a wreszcie mordercą i samobójcą.

 

Opium ukazuje dwa oblicza Csátha: w pierwszej części przedstawiamy najlepsze z jego opowiadań, często inspirowane psychoanalizą; w drugiej zaś fragmenty dzienników – przesycony erotyzmem zapis życia artysty targanego typowymi dla przełomu wieków niepokojami, kronikę szaleństwa narkomana, który bezskutecznie walczy z nałogiem.

Tom dopełniają esej Elżbiety Cygielskiej oraz wygłoszona nad trumną Csátha mowa pogrzebowa jego kuzyna, węgierskiego prozaika i poety Dezső Kosztolányiego.

Książka wydana z okazji obchodów Roku Kultury Węgierskiej 2016-2017, dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier,  Ministerstwa Zasobów Ludzkich Węgier oraz Instytutu Balassiego.

 

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 21,36

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21,36 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24,25 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 22,88 zł
(dla stałych klientów)
25,42 zł ebookpoint.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
25,53 zł legimi.com
mobi epub
  15,32 zł
w programie Nexto Premium
25,53 zł nexto.pl
mobi epub
25,53 zł publio.pl
mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
mobi epub
29,90 zł empik.pl
mobi
23,00 zł zinamon.pl
epub
23,00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Opium"