ISBN:9788380492301

Dobrze się myśli literaturą

Autor: Ryszard Koziołek

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 288

Opłacalność: 7.99 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Eseje Ryszarda Koziołka to głos w sprawie przywrócenia literaturze należnego jej miejsca, które ostatnimi czasy osłabiły media wizualne.

Autor udowadnia, że dla człowieka nie ma lepszego programu symulacyjnego do trenowania wyobraźni, mowy i myślenia niż literatura. W "myśleniu literaturą" sięga do twórczości polskich klasyków – jak Prus, Kraszewski, Sienkiewicz, Przybyszewska czy Mrożek, ale także pisarzy współczesnych – Springera, Stasiuka, Pilcha czy Karpowicza. Życiorysy są dla niego równie ważne, jak fikcja, jeśli tylko pozwalają myśli ruszyć z miejsca i ćwiczyć się w wyrażaniu i opowiadaniu świata.

„Dobrze się myśli literaturą” to zbiór esejów o praktykowaniu wiary w literaturę. Koziołek rozumie ją jako jako konieczność człowieka, który rozmawia z innymi. Przekonuje, że ilekroć próbujemy coś wyjaśnić, porozumieć się z innym lub wyrazić własne emocje, jesteśmy skazani na literaturę. Czynimy to również bez lektury, ale – jak przekonuje autor – czytanie ulepsza nasze myślenie i mowę.

Nie mam żadnych wątpliwości: nikt nie czyta dziś w Polsce literatury tak wnikliwie i tak namiętnie jak Ryszard Koziołek. Prowokujący erudyta, zadziorny eseista, zaskakujący intelektualista. Pisze, jak mało kto. Trochę przesadza z tym pozytywizmem, ale "nobody’s perfect".
Michał Paweł Markowski

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 23.02 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 20.72 zł
(dla stałych klientów)
23.02 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23.92 zł inverso.pl
mobi epub
24.91 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.42 zł ibuk.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
27.81 zł publio.pl
mobi epub
  17.94 zł
w programie Nexto Premium
27.81 zł nexto.pl
mobi epub
29.90 zł woblink.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
29.90 zł legimi.com
mobi epub
29.90 zł virtualo.pl

Ryszard Koziołek - inne e-booki

E-booki podobne do "Dobrze się myśli literaturą"